Çavuşoğlu: AB Sözünde Durmazsa Anlaşmaları İptal Ederiz

18.04.2016 22:00
Çavuşoğlu: AB Sözünde Durmazsa Anlaşmaları İptal Ederiz
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "AB ile yaptığımız anlaşmada gümrük birliğinin güncellenmesini istiyoruz. AB sözünde durmazsa biz de geri kabul anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz" dedi.

Çavuşoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda kendisi hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmelerde eleştirileri yanıtladı. 

AB ile yaptıkları anlaşmayı değerlendiren Çavuşoğlu, "Biz insani trajedilere son vermek istiyoruz, insanlarımızın vizesiz seyahat etmesini, gümrük birliğinin güncellenmesini, fasılların açılmasını istiyoruz" dedi.

Dışişileri Bakanı, "Eğer AB sözünde durmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz. Zaten anlaşmaların içeriğinde de bu var. Dolayısıyla AB'nin sözünde durması lazım. Bizim dış politikamızın en önemli önceliklerinden biri insani yardımdır. Bu insani yardımı da sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

Kaynak: AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim