1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çarşı’yı İsçi Partisi Kullanıyor!
Çarşı’yı İsçi Partisi Kullanıyor!

Çarşı’yı İsçi Partisi Kullanıyor!

Beşiktaş-Galatasaray maçında terör estiren Çarşı grubunu, İP’in yayın organı Aydınlık’ın provoke ettiği, daha maç oynanmadan manşetten verdiği haberle çapulcuları harekete geçirdiği ortaya çıktı.

A+A-

Beşiktaş-Galatasaray futbol takımları arasında oynanan maçın son dakikalarında bazı taraftarların sahaya girmesi ve saha içinde görev yapan polise saldırması, Gezi çapulcularının çirkin yüzünü yeniden gösterdi.

İP Yönlendirdi, Sahaya Giren 7 Kişi Gezici!

Taksim Gezi Parkı’nda başlayan eylemlere aktif olarak katılan Beşiktaş’ın taraftar gruplarından Çarşı Grubu üyelerinin, yöneticileri Ergenekon Terör Örgütü davasında mahkûm olan İşçi Partisi (İP) tarafından yönlendirildiği ve sahaya giren 7 kişinin Gezi eylemlerine katılan kişi olduğu belirlendi. Çarşı Grubu üyeleri, “Her yer Taksim, her yer direniş” ve “Hükümet istifa” sloganlarını attı. Beşiktaşlı taraftarların söz konusu sloganlara katılmadığı görüldü.

Aydınlık, ‘Korkunun Ecele Faydası Yok’ Dedi, Çarşı Harekete Geçti

İP’in yayın organı Aydınlık gazetesi; Beşiktaş-Galatasaray maçının oynanacağı pazar günü olayları tahrik edici ve yönlendirici haber yayınladı. Haberde; Çarşı Grubu’na tehdidin sökmeyeceği, korkunun ecele faydasının olmayacağını iddia ederek, Çarşı Grubu’na mesaj verdi. Çarşı Grubu üyeleri; İP’in yönlendirmesiyle maçın bitmesine dakikalar kala sahaya indi. Futbolcuların ve hakemlerin soyunma odasına gitmesi ve polisin sağduyulu tavrı Olimpiyat Stadı’nda olası vahşeti önledi.

Çarşı Grubu’nun Sözcüsü, Yakılan Arabanın Önünde Zafer İşareti Yaptı

Çarşı Grubu’nun sözcülerinden senarist Emrah Serbes, Gezi Parkı’nda yakılan bir arabanın önünde zafer işareti yaparak fotoğraf çektirmiş ve sosyal paylaşım sitesi Twitter’a koyduğu fotoğrafın altına; “Tayyip bu gece sana uyku yok!” ifadelerini yazmıştı.

Gezi Parkı olaylarına katılan Çarşı Grubu’ndan sadece 2 kişi, silahla yakalandığı için Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında tutuklandı, söz konusu kişiler itiraz üzerine serbest bırakıldı.

Gezicilerin 2. Kaos Planı!

Gezi eylemini organize edenlerin, üniversitelerin açılışı ve liglerin başlamasıyla öğrencileri ve taraftarları kullanacağı gazetemizde, “2. Kaos planı” başlıklı haberle gündeme gelmişti. Gezi organizatörlerinin, üniversiteleri ve stadyumları karıştırmak için taraftar gruplarıyla iki aydır çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Çarşı’nın İP’i Aydınlık’ta- ETÖ’nün tutuklu sanığı İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yayın organı Aydınlık, daha maçın oynanacağı gün sürmanşetten verdiği haberde, “Çarşı’ya tehdit sökmez. Korkunun ecele faydası yok..” başlığını kullanarak, Gezi yanlısı taraftar grubunu tahrik etmiş. Aydınlık’ın, üniversite ve stadyumlarda Gezi eylemlerini devam ettirmeye çalıştığı belirtiliyor..

Muhammed Emin / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

1 Yorum