1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Cami ve Pazar Yeri Bombacıları Yakalandı
Cami ve Pazar Yeri Bombacıları Yakalandı

Cami ve Pazar Yeri Bombacıları Yakalandı

Peşaver'de üçü ABD'li diplomat altı kişi suikast silahlarıyla yakalandı.

A+A-

Peşaver'de üçü ABD'li diplomat altı kişi suikast silahlarıyla yakalandı. Diplomatların ülkede son zamanlarda artan ve El Kaide'ye mal edilen cami saldırılarında rol aldığı idia ediliyor. El Kaide bu saldırıları şiddetle reddetmiş ve fitne saldırıları olarak nitelemişti.

Pakistan polisinin, Peşaver Otoyolu'nda rutin bir kontrol sırasında durdurduğu bazı ''şüpheli araçlarda bulduğu silahlar sonrası altı kişiyi tutukladı. Tutuklananlardan üçünün ABD büyükelçilik çalışanı olduğu belirtiliyor.

Dawn gazetesinin haberine göre araçlarda bulunan silahlar mühimmatıyla birlikte dört adet M-4 suikast tüfeği ve dört tabanca. ABD'nin Peşaver Başkonsolosu Mary Richard Amerikalıların tutuklandığı polis karakoluna giderek yetkililerden silahlara el koyabileceklerini ama Amerikalıların tutuklanmaması gerektiğini söyledi. Başkonsolos konuyla ilgili başka ayrıntı vermedi.

Tutuklanan altı kişinin üç Amerikalı elçilik çalışanı ile iki Pakistanlı şoför ve bir Pakistanlı koruma olduğu belirtiliyor.

Hayber Pakhtunkhwa yönetimi ise yabancı diplomatların silah taşıması ya da yasak bölgelere yolculuk etmesinin yerel yönetimin izni olmadıkça kesinlikle yasak olduğunu açıkladı.

Press Medya 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum