'Cami Öğrenci Evi Projesi' Örnek Oldu

27.12.2015 21:07
'Cami Öğrenci Evi Projesi' Örnek Oldu
Tokat Müftülüğünce bir yıl önce başlatılan ve imkanı olmayan öğrencilere "sıcak yuva" sağlanması amaçlanan "Cami Öğrenci Evi Projesi" Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye genelinde uygulanacak.

Tokat Müftülüğünce bir yıl önce başlatılan ve imkanı olmayan öğrencilere barınma imkanı sağlanması hedeflenen "Cami Öğrenci Evi Projesi"nin Diyanet İşleri Başkanlığınca bazı kentlerde hayata geçirildiği ve yaygınlaştırılacağı bildirildi.

"Proje kapsamında 25 evde 120 öğrenci barınıyor"

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin Çelebi, proje kapsamında Tokat'ta 25 cami evinin bulunduğunu belirten Çelebi, "Proje, Türkiye'de bir ilk. Bu kapsamda 25 evde 120 öğrencimiz barınıyor" dedi. 

Bu evleri ziyaret ettiğini dile getiren Çelebi, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimiz çok mutlu. Ailelerinden uzak olmanın verdiği burukluğu bu evlerdeki kardeşlik sayesinde giderdiklerini söylediler. İmamların ve müezzinlerin kendilerine yardımcı olduklarını belirttiler. Bu çalışmayı ülke genelinde camilerimizin bünyesinde evler açarak devam ettirmeyi düşünüyoruz. Cami ve gençlik birbirine çok yakışan iki kelimedir."

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim