"Çağrı Merkezleri Vatandaşı Bıktırıyor"

27.02.2016 19:32
"Çağrı Merkezleri Vatandaşı Bıktırıyor"
TÜDER Genel Başkanı Küçük, “Son dönemlerde firmaların çağrı merkezlerinin vatandaşı bilinçli şekilde oyaladığına dair şikâyetler hat safhaya ulaşmıştır. Çağrı merkezleri vatandaşı bıktırıyor.” dedi.

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, tüketicilerin sorununun çözümü için kurulan çağrı merkezleri hakkında son dönemlerde çok fazla şikâyet aldıklarını belirtti.

Küçük, yaptığı açıklamada, çağrı merkezlerinin kuruluş amacına göre hareket etmediğini, sorunlarının çözümünü bekleyen tüketicilerin bu durumdan mağdur olduğunu ifade etti.

Gelişen teknolojiyle sorun çözümlerinin çağrı merkezlerinin üzerinden yürüdüğüne işaret eden Küçük, “Günümüzdeki teknolojik gelişmelerle iletişim yolları her geçen gün artış göstermekte. Firmaların, müşterilerinin sorunlarını çözme, onları bilgilendirme ve yönlendirme amacıyla kurdukları çağrı merkezleri de bu iletişim yollarından biridir. Son dönemlerde firmaların çağrı merkezlerinin vatandaşı bilinçli şekilde oyaladığı, bekleme sürelerini uzattığı reklam amaçlı yayın dinlettiği şikâyetleri hat safhaya ulaşmıştır. Çağrı merkezleri vatandaşı bıktırıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Çağrı merkezlerinin, tüketicilerin ekonomik çıkarlarının korunması ve sorunlarının çözülmesi açısından çok önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Küçük, şunları kaydetti:

“Çağrı merkezlerini iyi organize eden, tüketici memnuniyetini sağlayan, tüketicilerimize iyi hizmet veren firmalara teşekkür ediyoruz. Her gün milyonlarca tüketiciye, vatandaşa hizmet veren çağrı merkezleri, daha iyi hizmet sunma, hizmet kalitesini artırma, müşteri memnuniyetini sağlama hizmet anlayışıyla vatandaşlara hizmet vermelidir. Bu amaçla, başta firmalar ve şirketler olmak üzere, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nu ve tüm yetkilileri göreve dâvet ediyoruz. Çağrı merkezlerinin çalışmalarına ilişkin olarak, ‘Elektronik Haberleşme Sektöründe Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’ bulunmaktadır. Bu yönetmelikte belirlenen esaslara uygun hizmet bekliyoruz.”.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim