Çağdaş Yeniçerilerin Kazan Kaldırmaları ve Laik Bey’atler

18.08.2016 22:05
Çağdaş Yeniçerilerin Kazan Kaldırmaları ve Laik Bey’atler
Sizin kemalist-mankurt subaylarınız değil miydi, başarıya ulaşmamış veya ulaşmamış bütün darbeleri laiklik ve Kemalizm adına yapanlar.

Selahaddin E. Çakırgil’in yorumu:

Yeniçeri İsyanları’na ‘kazan kaldırma’ denilir ve ‘kazan devrilince, ocak söner’di. Ama kazanın devrilmesi tek taraflı olduğundan, kazan hangi tarafa devrilirse, o taraf sönerdi. Balyoz ve Ergenekon gibi davalarla yıllarımız geçti. O zaman, kazan, o tarafın üzerine devrilmişti. 

Korkunç iddianâmeler.. Çağdaş yeniçerilerin modern kazan kaldırma denemeleri..

Hattâ, Fatih Camii gibi büyük merkezlerin bombardıman edilmesi planları.. İstanbul’da daha bir mütedeyyin insanların yaşadığı kabul edilen semtlerin 24 saatte kanlı bir temizlik hareketiyle ezilip geçilmesi ve sonra da askerin sahneye kurtarıcı gibi çıkarılması planları..

Bunlar gerçek miydi?

Savunma yapılırken, ‘Olur mu hiç.. Asker kendi halkına böylesine düşmanlıklar yapar mı?’ denilince, susmak zorunda kalırdık.. Çünkü, bir takım ihtilal teşebbüsleriyle, ihtilallerle, darbelerle dopdolu bir karanlık tarihi olsa bile, yine de TSK’nın, kendi halkına topyekûn bir düşman gibi saldırabileceğini bir türlü kabul etmek istemiyorduk..

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim