1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çadırda Kalan 16 Sığınmacı Aile Evlere Yerleştirildi
Çadırda Kalan 16 Sığınmacı Aile Evlere Yerleştirildi

Çadırda Kalan 16 Sığınmacı Aile Evlere Yerleştirildi

Suriye'deki Esed zulmünden kaçarak Batman'a gelen ve kurdukları çadırlarda konaklayan 16 aile, Valiliğin desteğiyle kiralanan evlere yerleştirildi.

A+A-

Suriye'deki Êsed zulmünden kaçarak Batman'a gelen ve kurdukları çadırlarda konaklayan 16 aile, Valilik koordinesinde yürütülen çalışma kapsamında kiralanan evlere yerleştirildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkilileri, Balpınar beldesinde sığınmacıların çadırlarının bulunduğu alanda inceleme yaptı.

İhtiyaçları belirlenen ailelere, giysi ve yakacak yardımında bulunuldu.

Batman Valiliğinin desteğiyle kendileri için ev kiralanan sığınmacılar, çadırlarını sökerek eşyalarını kamyonetlere yükleyip yanlarında götürdü.

Sığınmacılardan Eysem Muhammed Ali, gazetecilere yaptığı açıklamada, çadırdaki zor koşullardan kurtularak eve yerleşmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kendilerine bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür eden Ali, "Allah razı olsun. Bize her şeyi getirdiler, erzak getirdiler, odun getirdiler, para dağıttılar. Tutulan evlerde elektrik ücretsiz olacak, yemek ücretsiz olacak, her şey bedava olacak" diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT