Büyükelçilik Çalışmalarını Askıya Aldılar

13.02.2015 16:23
Büyükelçilik Çalışmalarını Askıya Aldılar
Suudi Arabistan, İtalya ve Almanya'nın "Yemen'deki siyasi ve güvenlik sorunları" nedeniyle, Sana büyükelçiliklerindeki çalışmalarını askıya aldıkları bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın dışişleri bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, "Yemen'in başkentinde yaşanan güvenlik ve siyasi durumlar neticesinde Suudi Arabistan, buradaki büyükelçilik çalışmalarını askıya aldı ve çalışanların tamamını tahliye ederek güvenli şekilde ülkelerine dönmeleri sağlandı" denildi.

İtalya da Yemen'deki durumun kötüleşmesi neticesinde Sana'daki büyükelçilik çalışmalarını geçici olarak askıya aldığını duyurdu. 

İtalya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Yemen'in başkentinde bulunan Büyükelçi Luciano Galli ve tüm diplomatların Roma'ya dönüş yolunda olduğu" ifade edildi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise devlet radyosundan yaptığı açıklamasında, Yemen'deki büyükelçilik çalışmalarının güvenlik nedeniyle askıya alındığını ve büyükelçilik çalışanlarının ülkeden ayrıldığı kaydetti.

ABD, Fransa ve İngiltere de Sana'daki büyükelçilik çalışmalarını askıya aldığını açıklamıştı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim