Büyükçekmece Adliyesi Hakim ve Savcılarından Darbe Girişimine Tepki

18.07.2016 11:13
Büyükçekmece Adliyesi Hakim ve Savcılarından Darbe Girişimine Tepki
Büyükçekmece Adliyesinde görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları, darbe girişimine tepki gösterdi.

Büyükçekmece'de görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları, darbe girişimini protesto etmek için cübbeleriyle adliye önünde toplandı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Kapıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükçekmece Adliyesi hakim ve savcıları olarak, şehitleri anmak üzere bir araya geldiklerini ve hepsine Allah'tan rahmet dilediklerini söyledi.

Kapıcı, Türkiye'nin olağanüstü günlerden geçtiğini ifade ederek, "Bizler yargı camiasının çalışanları, hakim ve savcıları olarak, gücümüzü halktan alıyoruz. TBMM'nin çıkardığı Anayasa ve kanunlara göre görevimizi yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu mücadele sırasında üzerimize düşen neyse hepsini yapacağız. Bundan Türk milletinin emin olmasını istiyoruz." diye konuştu.

Yaklaşık iki yıldan bu yana paralel ihanet çetesinin devlete büyük saldırısı olduğunu anlatan Kapıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun en son örneğini 15 Temmuz gecesi gördük. Türk milleti yaşlısıyla, genciyle, tüm insanlarıyla bu darbenin karşısında durdu. Allah'a şükür ki büyük oranda bunlar önlendi. Bundan sonra devlet görevlilerine düşen; bunu gerçekleştirenleri bulup, ortaya çıkartıp, Türk yargısının önüne teslim edip, gerekli cezaların verilmesini sağlamaktır. Bu vesile ile tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim