1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Bursa'da "Uçuş Hareketliliği"ne İlişkin Açıklama
Bursa'da "Uçuş Hareketliliği"ne İlişkin Açıklama

Bursa'da "Uçuş Hareketliliği"ne İlişkin Açıklama

Bursa Valisi Küçük, kent semalarında gece yarısından sonra yaklaşık bir saat süren uçuş hareketliliğine ilişkin, "Helikopter yok, uçak yok, sadece birkaç tane drone uçurmuşlar." dedi.

A+A-

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kent semalarında gece yarısından sonra yaklaşıkbir saat süren uçuş hareketliliğine ilişkin, "Helikopter yok, uçak yok, sadece birkaç tane drone uçurmuşlar." dedi.

Alınan bilgiye göre, bazı vatandaşlar kent merkezinin üzerinde birkaç helikopter uçtuğuna yönelik polise ihbarda bulundu.

İhbarlar üzerine çalışma başlatan ekipler, gökyüzünde yaklaşık bir saat süren hareketlilikle ilgili araştırma yaptı. Araştırmada, bu cisimlerin drone olduğu tespit edildi.

Vali Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tedirginliğe yol açacak herhangi bir durum yaşanmadığını, her şeyin kontrollerinde altında olduğunu söyledi.

Kentteki uçuş hareketliliğini takip ettiklerini belirten Küçük, "Helikopter yok, uçak yok, sadece birkaç tane drone uçurmuşlar. Kesin tespit ettik, drone. Panik yaratmak için birileri yapmış olabilir. Kesinlikle helikopter ve uçak değil. Bunlar drone, sorun yok." diye konuştu.

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT