1. HABERLER

  2. HABER

  3. Burak Can Memleketinde Toprağa Verildi
Burak Can Memleketinde Toprağa Verildi

Burak Can Memleketinde Toprağa Verildi

Beyoğlu'nda gezici gruplar tarafından silahla vurularak hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi, memleketi Alucra'da toprağa verildi.

A+A-

DHKP-C tarafından öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nın cenazesi, memleketi Alucra'da toprağa verildi.

Merkez Ulu Cami'deki cenaze törenine, Karamanoğlu'nun annesi Huriye ve babası Halil Karamanoğlu ile yakınları, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Giresun Valisi Hasan Karahan, AK Parti Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Karamanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı naaşı, bir süre omuzlarda taşındı. Tabutun önünde yürüyen grup tekbir getirerek, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Polise uzanan eller kırılsın" sloganları attı.

Daha sonra Alucra Şehitliği'ne getirilen Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi, burada toprağa verildi.

Berkin'in babasından Burak Can'ın babasına başsağlığı

Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu'nu telefonla arayarak başsağlığı dileğinde bulundu.

Konuyla ilgili AA muhabirine bilgi veren Karamanoğlu ailesinin yakını Dursun Eker, iki acılı babanın telefonda karşılıklı olarak başsağlığı dileyip, üzüntülerini paylaştıklarını belirtti.

Her iki babanın da birbirlerine sükunet ve sabır tavsiye ettiğini aktaran Eker, Berkin ve Burak Can'ın babalarının, "Bizim çocuklarımız gitti, başkalarının çocukları gitmesin" yönündeki görüşlerini telefonda da dile getirdiklerini kaydetti. 

Eker, Okmeydanı'nda birbirlerine yakın mesafede oturan iki acılı baba Sami Elvan ve Halil Karamanoğlu'nun konuşma sırasında gözyaşlarını tutamadığını da ifade etti. 

AA

HABERE YORUM KAT