1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Bulgaristan'da Göçmenlere Eziyet Kamerada
Bulgaristan'da Göçmenlere Eziyet Kamerada

Bulgaristan'da Göçmenlere Eziyet Kamerada

Bulgaristan'daki ırkçı Bulgarlar, polis rolüne soyunarak ülkeye kaçak yollardan giren göçmenleri yakaladı.

A+A-

Bulgaristan’da polis veya güvenlik görevlisi rolüne soyunarak ülkeye kaçak yollardan giren göçmenleri yakalayarak sözde “gözaltına” alan “ırkçı Bulgar gönüllü göçmen avcıları”nın icraatlarından biri amatör bir kamera tarafından görüntülendi.

ELLERİNİ ARKADAN BAĞLAYIP YERE YATIRDILAR

Bulgar BTV News haber sitesinde yayımlanan görüntülerde, Türkiye sınırını kaçak yollardan aşarak Bulgaristan topraklarına giren üç Afgan göçmenin “gönüllü göçmen avcıları” tarafından alıkonup ellerinin arkadan bağlanmasından sonra yere yatırıldıkları görülüyor.

"BULGARİSTAN YOK, TÜRKİYE'YE GERİ DÖNÜN"

Göçmenleri alı koyan ırkçılardan birinin elindeki pala dikkati çekerken, diğer bir ırkçının da bozuk bir İngilizceyle göçmenlere “Bulgaristan yok, Türkiye'ye geri dönün” dediği duyuluyor.

Bulgaristan'da göçmenlere eziyet kamerada

GÖÇMENLERİN BU ŞEKİLDE ALIKONULMASI YASADIŞI

Türk sınırı yakınlarındaki Yıldız (Istranca) Dağları’nda çekildiği bildirilen görüntülerin ortaya çıkmasından sonra BTV’ye konuşan Bulgar sınırından sorumlu Emniyet Müdürü Antonio Angelov, göçmenlerin bu şekilde alıkonulmasının yasadışı olduğunu söyledi. Ancak Bulgar polisinin buna rağmen “gönüllü avcılara” hiçbir yaptırım uygulamaması dikkat çekiyor.

Bulgaristan'da göçmenlere eziyet kamerada

HABERE YORUM KAT

1 Yorum