1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bülent Yıldırım: İnadına Bin Tır Daha!
Bülent Yıldırım: İnadına Bin Tır Daha!

Bülent Yıldırım: İnadına Bin Tır Daha!

Bülent Yıldırım, bu günden itibaren Suriye için "İnadına bin TIR daha" diye yeni bir kampanya başlatacaklarını açıkladı.

A+A-

Hatay'da durdurulan ve silah yüklü olduğu iddia edilen tırın İHH'ya ait olduğu haberiyle büyük bir komploya maruz bırakıldıklarını söyleyen Bülent Yıldırım, bu günden itibaren Suriye için "İnadına bin TIR daha" diye yeni bir kampanya başlatacaklarını açıkladı. 'Bundan sonra da iftira bekliyoruz' diyen Yıldırım, İsrail'in Türkiye'de namazında niyazında olan adamları kullanarak İHH'yı sindirmeye çalıştığını da kaydetti.

İnsani Yardım Vakfı İHH'nın Başkanı Bülent yıldırım Suriye'deki savaş başladığından beri yardımların 130 milyon TL'yi geçtiğini, bu günden itibaren ise 'İnadına bin TIR daha1 diye yeni bir kampanya başlatacaklarını söyledi.

Bütün çalışanları uyardık

Hatay'da 'İHH'ya ait olduğu belirtilen bir yardım tırında silah ve mühimmat var' şeklindeki yalan haber Radikal gazetesi üzerinden servis edildi. Bu haberin asılsız kısa sürede olduğu ortaya çıktı. İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım'ın geçtiğimiz hafta yaptığı, AK Parti Hükümeti'ne yönelik komplonun bir sonraki safhasının İHH'yı hedef alacağına ilişkin uyarıları da doğrulandı.

"Bundan sonrasını da bekliyoruz"

Yıldırım, İHH'ya iftira atanların çok mahçup olduğunu söyleyen İHH Başkanı Bülent Yıldırım, "Böyle komplonun olabileceğini biz daha önceden olabileceğini biz daha önceden söylemiştik ortaya çıktı. Bundan sonra da bekliyoruz. En küçük olayları bile değerlendiriyorlar. Tuzak kuruyor. Bütün illerde bizimle çalışan dernekleri uyardık. 'Dikkatli olun' dedik. Çünkü El-Kaide dosyası hazırlamak istiyorlar. Bu başarısız oldu ama bundan sonra bu işi yapmazlar diye bir kanaatimiz de yok. Öyle görülüyor. İsrail, bunu yaparken de namazında niyazda olan insanları kullanıyor. Üzücü olan bu" şeklinde konuştu.

"El Kaide'ye sokmak istiyorlar"

Bazı illerde emniyet ve yargı camiası içinde art niyetlilerin olduğunu ileri süren Yıldırım, "Bütün illerde bizim derneklerimiz var. Suriye'ye gitmiş gelmiş bütün herkesin yaraları ile ilgileniyoruz. Suriye'den kendi ambulansımız yaralıları çıkartıyor. Çıkarırken bunlar içinde hakikaten Suriyeliler var. Türkiye'den gitmiş olanlar da var. Bütün bunları içeri alıp El-Kaide dosyası adı altında birleştirip 'Türkiye'ye gelirken size kim yardım etti sorusunu' sorabilirler. İHH'yı bu kirli oyunun içine sokmak isteyenler var" dedi.

Hazırlanan İHH dosyası poliste yok

Amerikalı turist Sarai Sierra cinayetini işleyen Laz Ziya'nın yakalanmasında kendilerinin katkısı olduğunu belirten Yıldırım, "Emniyete biz söyledik. O görüntüleri de biz çektik. Çünkü Laz Ziya'yı alıkoyan grup yardımlarımızdan dolayı bize haber verdi. İnsani diplomasi yapıyoruz. Ve orada bir çok yerle görüşüyoruz. Orada yakalanan gazeteciler için de yardımda bulunuyoruz. İşte bütün bunları birleştirip bizi o dosyanın içine sokmak istiyorlar. Buna yönelik bir bilgi var elimizde. Ayrıca bizimle ilgili hazırlanmış dosya polis kayıtlarında yok. Fakat şu anda çeşitli yerlere servis edilmiş durumda" diye konuştu.

İnadına bin tır daha

Suriye'de savaş başladığından beri yardımların 130 milyon TL'yi geçtiğini vurgulayan Yıldırım, "Çocuk ayakkabısı, giyecek, yiyecek, battaniye, çadırlar. Binden fazla tır gönderdik. Bu vesile ile yeni hamle başlatacağız. İnadına bin tır daha gidecek. Suriyeli kadın ve çocuklara yardım edeceğiz. Bugünden itibaren bütün illerden tırlar çıkacak. Suriye'ye göndereceğiz" diye konuştu.

Yasemin Asan / Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

1 Yorum