1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. “Bu Olaylar Başlamışken Beni Evde Tutamazsın”
“Bu Olaylar Başlamışken Beni Evde Tutamazsın”

“Bu Olaylar Başlamışken Beni Evde Tutamazsın”

Darbe kalkışması sırasında Çengelköy'de katledilen Yeni Şafak gazetesi çalışanı Mustafa Cambaz'ın eşi Semra Cambaz, “Eşime, ‘Gitme.’ dedim ama ‘Bu olaylar başlamışken beni evde tutamazsın.’ dedi.” İfadelerini kullandı.

A+A-

Darbe kalkışması sırasında Çengelköy'de katledilen Yeni Şafak gazetesi çalışanı Mustafa Cambaz'ın eşi Semra Cambaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin darbe girişimini duyar duymaz Çengelköy'e gittiğini söyledi.

Semra Cambaz, “Olay günü eşim evdeydi. Askerlerin darbe girişiminde bulunduğunu duydu. O sırada çatışmalar başlamıştı. Patlama sesleri, tarama sesleri geliyordu. Eşime, ‘Gitme.’ dedim ama ‘Bu olaylar başlamışken beni evde tutamazsın.’ dedi. Ölüme, uçar gibi, koşar gibi gitti.” ifadelerini kullandı.

cambaz_ailesi.jpg

“Bir Veda Konuşmasıydı”

Eşinin darbeci askerlerden hesap sormaya gittiğini vurgulayan Cambaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onlarla bir kavga hâlindeydi. Darbeci askerlere hesap sorar durumdaydı ama karşısına kanlı katillerin çıkabileceğini tahmin edemedi. Çatışmalar devam ederken telefonda oğluma, Çengelköy Karakolu'nun kurşunlandığını ve kendisinin köşeye sıkıştığını söylemiş. Ben o anda oğluma ‘Baban gitti.’ dedim. Ben o an eşimin öleceğini hissettim. O telefon konuşması aslında bir veda konuşmasıydı. O anda gerçekten eşim vurulmuş, hastaneye kaldırmışlar ama kurtarılamadı. Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verdik.”.

HABERE YORUM KAT