1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Bu Nasıl Hukuk? İran'dan Saldırıya Misilleme, 16 İdam
Bu Nasıl Hukuk? İran'dan Saldırıya Misilleme, 16 İdam

Bu Nasıl Hukuk? İran'dan Saldırıya Misilleme, 16 İdam

İran, 17 sınır muhafızının öldürülmesine karşılık cezaevinde bulunan 16 mahkumu astı. Bu tavır, "Bu hukuk İslam'ın neresinde var?" sorusunu sordurttu.

A+A-

İran, sınır muhafızlarının silahlı gruplarca öldürülmesine misilleme olarak bu sabah hapishanedeki 16 mahkûmu idam ettiğini bildirdi.

İran devlet televizyonu, Pakistan sınırındaki Sistan-Belucistan eyaletine bağlı Seravan ilçesi kırsalında 17 sınır muhafızının dün gece silahlı guruplar tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Yaşanan çatışmada 6 askerin de yaralandığı kaydedildi. Kimleri henüz netlik kazanmayan saldırganların olay sonrası Pakistan'a kaçtığı belirtildi. İran olaya misilleme olarak eyaletin merkezi Zahidan hapishanesindeki 16 mahkûmu asarak idam ettiğini bildirdi. Sistan-Belucistan eyaletinin adli yetkililerinden Muhammed Mazriye, "Sınır muhafızlarını öldürülmesine misilleme olarak bu sabah rejim düşmanı örgütlerle bağlantılı 16 isyancıyı idam ettik" açıklamasında bulundu. Sünnilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Sistan-Belucistan eyaletinde, bu eyaletteki Sünnilerin haklarını savunduğunu ileri süren örgütler zaman zaman İran güvenlik güçleri ile çatışıyor. (Türkiye)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

13 Yorum