Bu Nasıl Hukuk? İran'dan Saldırıya Misilleme, 16 İdam

27.10.2013 10:19
Bu Nasıl Hukuk? İran'dan Saldırıya Misilleme, 16 İdam
İran, 17 sınır muhafızının öldürülmesine karşılık cezaevinde bulunan 16 mahkumu astı. Bu tavır, "Bu hukuk İslam'ın neresinde var?" sorusunu sordurttu.

İran, sınır muhafızlarının silahlı gruplarca öldürülmesine misilleme olarak bu sabah hapishanedeki 16 mahkûmu idam ettiğini bildirdi.

İran devlet televizyonu, Pakistan sınırındaki Sistan-Belucistan eyaletine bağlı Seravan ilçesi kırsalında 17 sınır muhafızının dün gece silahlı guruplar tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Yaşanan çatışmada 6 askerin de yaralandığı kaydedildi. Kimleri henüz netlik kazanmayan saldırganların olay sonrası Pakistan'a kaçtığı belirtildi. İran olaya misilleme olarak eyaletin merkezi Zahidan hapishanesindeki 16 mahkûmu asarak idam ettiğini bildirdi. Sistan-Belucistan eyaletinin adli yetkililerinden Muhammed Mazriye, "Sınır muhafızlarını öldürülmesine misilleme olarak bu sabah rejim düşmanı örgütlerle bağlantılı 16 isyancıyı idam ettik" açıklamasında bulundu. Sünnilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Sistan-Belucistan eyaletinde, bu eyaletteki Sünnilerin haklarını savunduğunu ileri süren örgütler zaman zaman İran güvenlik güçleri ile çatışıyor. (Türkiye)

Etiketler: ,
 • Yorumlar 13
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim