1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bu Kurbanda İyilikleriniz Paylaştıkça Çoğaldı
Bu Kurbanda İyilikleriniz Paylaştıkça Çoğaldı

Bu Kurbanda İyilikleriniz Paylaştıkça Çoğaldı

Sadakataşı Derneğinin üyeleri 2013 yılı kurban organizasyonu çalışmaları kapsamında, ekipler görevli bulundukları ülkelerde hummalı bir çalışma içerisine girdiler.

A+A-

Sadakataşı Derneğinin "Paylaştıkça Çoğalan İyiliğin Adı Kurban" sloganıyla başlattığı 2013 yılı kurban organizasyonu çalışmaları kapsamında, ekipler görevli bulundukları ülkelerde hummalı bir çalışma içerisine girdiler. Bayram günü görevli bulundukları ülkelerde hazır bulunan ekipler bayramın mahzun coğrafyalarında Müslüman kardeşlerimizle saf tuttu ve Türkiyeli hayırseverlere yapılan dualara şahit oldular.

Türkiye ve yardıma muhtaç Müslüman coğrafyalarında çalışmalarını tamamlayan dernek, kurbanlıkların kontrolleri yaptıktan sonra vekâletleri alınan bağışçıların isimlerini tek tek okudu ve kurbanlıkların kesimine başladı. Tekbirler eşliğinde kesilen kurbanlıklar paketleme işleminden sonra ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Dağıtım yapılan ülkeler, içerisinde Afganistan, Arakan kampları, Arnavutluk, Bosna, Bulgaristan, Cezayir, Çad, Moro, Gazze, Irak, Kenya, Kırgızistan, Kudüs, Lübnan’da bulunan Suriyeli ve Filistinli mülteci kampları, Nepal, Somali, Sri Lanka, Suriye, Tanzanya, Yemen ve Türkiye bulunuyor.

Dernekten yapılan açıklamada; Biz Sadakataşı Derneği olarak bu yıl 3. Kurban organizasyonumuzu düzenliyoruz. Bağışçılarımıza “Paylaştıkça Çoğalan İyiliğin Adı Kurban” diyerek bir çağrıda bulunduk. Paylaşmayı benimsemiş bir halk olarak Türkiyeli hayırseverler bu çağrımıza büyük ilgi gösterdi. Bizlere ulaşan emanetleri yerlerine ulaştırmaktan ve görevimizi yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çalışma yaptığımız bütün bölgelerde duygulu anlara şahit oluyoruz. Yiyecek, giyecek sıkıntısı çeken birçok bölge mevcut. Bu bölgelerde sizin yollarınızı gözleyen umutla bekleyen insanlar var. Dağıtımlarımız sırasında bir nebze olsun mutlu olabilen ve tebessüm edebilen kardeşlerimizi görüyoruz. Buna vesile olan bütün hayırseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz denildi.

Dernek ayrıca yetim ve yoksul çocuklar için bayramlık hediyeler ve elbise dağıtımları yaparak çocukları sevindirdi..

 

HABERE YORUM KAT