1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Bu Kafa Yapısı Çözüm Değil, Sorun Üretir!
Bu Kafa Yapısı Çözüm Değil, Sorun Üretir!

Bu Kafa Yapısı Çözüm Değil, Sorun Üretir!

Silvan’da PKK-YDGH mensuplarının hendek provokasyonlarına sahne olan mahallelere yönelik operasyon yapan güvenlik güçlerinin duvarlara yazdıkları iddia edilen yazılar ırkçı saldırganlığın çirkinliğini gözler önüne seriyor!

A+A-

HAKSÖZ HABER

Silvan’da güvenlik güçlerinin operasyonları sonrasında bazı evlerin duvarlarına yansıyan manzaralar geçmişte kaldığı düşünülen ırkçı-inkarcı devlet anlayışının bünyeden silinip atılmadığını, bilakis hayatiyetini sürdürmek için fırsat kolladığını göstermekte. Duvarlara yansıyan zihniyet, on yıllardır Kemalist resmi ideolojinin en zalim yöntemlerle dayatıldığı Kürdistan coğrafyasında sebep olunan yakıcı sorunun çözümü önünde hala canlı bir engel oluşturmakta. 

Bu görüntülerin mahiyeti hakkında net bir bilgi sahibi değiliz. Şüphesiz provokatif içerikli malzemeler olma ihtimalini de yok saymıyoruz. Ama devletin güvenlik güçleri sıfatını haiz unsurların yaptıkları bir şey olma ihtimali tek kelimeyle korkunç! Bu durumda hükümetin konuya açıklık getirmesi önem arzediyor. Eğer bu duvar yazıları PKK propagandasının bir parçası ise hükümet bunu ortaya koymalı, yok eğer devlet güçlerinin işi ise, bunu yapanlar mutlaka açığa çıkarılıp, hesap sorulmalı!

silvan_yazi1.jpg

silvan_yazi2.jpg

silvan_yazi3.jpg

silvan_yazi4.jpg

silvan_yazi5.jpg

silvan_yazi6.jpg

 

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

6 Yorum