1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Brezilya, Siyonist Dayan’ı Büyükelçi Olarak Tanımadı
Brezilya, Siyonist Dayan’ı Büyükelçi Olarak Tanımadı

Brezilya, Siyonist Dayan’ı Büyükelçi Olarak Tanımadı

İşgal rejimi televizyonu 2'nci kanalı, Batı Yaka'daki Yahudi yerleşkeleri konseyi eski başkanı Dani Dayan'ın New York'a konsolos olarak atandığını bildirdi.

A+A-

Haberde, kararın işgal rejiminin Dayan'ı Brezilya'ya büyükelçi olarak gönderme çabalarının başarısız olmasının ve Brezilya'nın Dayan'ı büyükelçi olarak tanımayı ısrarla reddetmesinin ardından alındığı ifade edildi.

Dayan, işgal ordusu radyosuna yaptığı açıklamada, Brezilya'nın kendisini büyükelçi olarak kabul etmemesinden etkilenmediğini öne sürerek, "New York'tan başka alternatif yoktu" dedi.

İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu, geçen yıl Ağustos ayının başlarında Dani Dayan'ı işgal rejiminin Brezilya'daki büyükelçisi olarak atadığını açıklamış fakat Filistin davasına desteğiyle bilinen Brezilya, Tel Aviv'in tüm çabalarına rağmen Dayan'ı büyükelçi olarak kabul etmemişti.

Bir süre Batı Yaka'daki Yahudi yerleşkeleri konseyi başkanı olarak görev yapan Dayan, işgal altındaki Filistin topraklarında Yahudi yerleşiminin en büyük destekçilerinden biri olarak tanınıyor.

FİEM

HABERE YORUM KAT