1. HABERLER

  2. HABER

  3. Boston Maratonundaki Bombayı FBI mı Patlattı?
Boston Maratonundaki Bombayı FBI mı Patlattı?

Boston Maratonundaki Bombayı FBI mı Patlattı?

ABD’nin Boston kentinde 15 Nisan’da yaşanan bombalı saldırılarla ilgili ilginç görüntüler ortaya çıktı.

A+A-

Haber: Osman Yiğit / Yeni Akit

Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaletinin başkenti Boston’da geçtiğimiz 15 Nisan günü gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Amerikan haber portalı Natural News, 15 Nisan tarihindeki bombalı saldırının FBI’ya bağlı Amerikan askeri kuruluşu “The Craft” tarafından yapılmış olmasının büyük olasılık olduğunu gündeme getirdi. Mike Adams imzasıyla, “Boston maratonu bombalamasında muhtemel en büyük şüpheliler üzerinde tam bir basın karartması sürmektedir” başlıklı bir makaleye yer veren site, iddialarını destekler nitelikte çok sayıda fotoğrafı da yayına verdi.

Fotoğraflar Her Şeyi Açıklıyor

Patlama sırasında olay yerinde olan, ‘The Craft’ isimli özel askeri operatörlerin fotoğraflarının basın tarafından özellikle karartmaya tabi tutulduğunun belirtildiği makalede, “Bu fotoğrafik bir kanıttır. Gerçek polis çalışmasında buna ‘delil’ denir. Ancak şaşılacak derecede ilginçtir ne NYT, ne Washington Post, ne LA Times ne dünya da tek bir ana akım basın organında ‘The Craft’ isimli özel birlikten bahsedilmedi. Tek bir cümle bile edilmedi” şeklinde çarpıcı bir girişe yer verildi.

Patlayan Fbı Elemanının Çantası

Makalenin ekinde yayınlanan fotoğraflar ise adeta her şeyi açıklar nitelikte. Patlamada kullanılan sırt çantasının, ‘The Craft’ elemanı askeri bir provokatör tarafından taşındığı şüpheye yer bırakmayacak şekilde net. Patlama öncesinde olay yerinde sırt çantalarıyla gezinen iki elemanın patlamanın ardından olay yerinden hızla uzaklaştıkları, elemanların birinin sırt çantasının olmadığı açıkça görülüyor. Ayrıca bombaların patladığı çanta ile FBI elemanlarının taşıdığı çanta birebir örtüşüyor. Natural News yazarı Mike Adams, “Bu, hızlı bir şekilde dünyadaki tüm zamanların en büyük medya örtbası haline geliyor. Basın konferansında bu bulgu sansürlendi” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Sansür Çabası Neden?

“Doğu Kıyısı’ndan Infowars.com muhabiri Dan Bidondi açık bir basın toplantısı sırasında ‘The Craft’ operatörlerinin fotoğraflarını göstermeyi denedi ancak hükümet ajanları onun resimlerini engellemek için resimlerinin bulunduğu panoyu havaya kaldırarak derhal sansür uyguladı” bilgisini veren Adams, ayrıca, “Şu soru için istirhamda bulunuyoruz: Ülke çapında bir basın karartması uygulanan ‘The Craft’ üyelerinin bu fotoğrafları hakkında bu kadar tehlikeli olan şey nedir?” sorusunu gündeme getirdi.

bomb_resembles_black_backpack1.jpg

the_craft_two_guys_boston_marathon.jpg

HABERE YORUM KAT