1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Bombaların Paramparça Ettiği Vücutları Unutamıyorum”
“Bombaların Paramparça Ettiği Vücutları Unutamıyorum”

“Bombaların Paramparça Ettiği Vücutları Unutamıyorum”

Gazze'de sahil kenarında top oynayan oğlu ile 3 kuzenini, İsrail'in saldırısında kaybeden Ahid Bekir, olayın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen acılarının hala taze olduğunu söyledi.

A+A-

Katil İsrail'in geçen yıl Gazze sahiline düzenlediği saldırıda oğlu Zekeriyya'yı kaybeden Ahid Bekir, acılarının hala çok taze olduğunu ve Ramazan ayının buruk geçeceğini söyledi. 

Gazze'de sahil kenarında top oynayan oğlu Zekeriyya (10) ile 3 kuzenini, geçen sene İsrail'in düzenlediği saldırıda kaybeden Ahid Bekir (55), olayın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen acılarının hala taze olduğunu ifade ederek: "Akşam ezanının yaklaşmasıyla evde artan temaşa ve oğlum Zekeriyya'nın şen sesinden uzak bir Ramazan’ı nasıl geçireceğiz bilemiyorum. Ramazan sofrası, çocuk kahkahalarından yoksun kurulacak." dedi.

“Bombaların Paramparça Ettiği Vücutları Gözümün Önünden Gitmiyor”

Ramazan’da oğluyla yaşadığı bazı anılara değinen Bekir: "Bu sene Ramazan zor ve buruk geçecek. İsrail, çocuklarımızı bizden çalarak, hayatımızdaki tüm güzellikleri aldı. Bombaların paramparça ettiği vücutları, gece gündüz gözümün önünden gitmiyor. Sanki zaman, o gün durdu. Bir senedir, hüzün ayrılmaz parçamız olurken gülümseme evimize uğramaz oldu." diye konuştu.

“Sahilde Futbol Oynuyorduk”

Saldırı esnasında sahilde kardeşi Zekeriyya'yla birlikte olan erkek kardeşi Muntasır (14) ise o günü şöyle anlattı:

"Sahilde futbol oynuyorduk. Topumuz, balıkçı barakaların yanına düştü. Topu almak için ileri atılan bir kuzenim aniden İsrail füzesiyle vuruldu, oracıkta öldü. Hepimiz kaçmaya başladık. İkinci sonra da üçüncü füze atıldı. Aramızdan üç kişi daha öldü. Ben ve diğer iki çocuk yaralandık."

"İsrail Askerleri Yaşama Sevincimi de Öldürdü" 

Yaşadıkları nedeniyle psikolojik rahatsızlıklara yakalanan Muntasır: "İşgalci İsrail askerleri, kardeşim ve kuzenlerimle, yaşama sevincimi de öldürdü. Ben şimdi kiminle vakit geçirip, yarenlik edeceğim. Vaktimin çoğunu uyuyarak geçiriyorum. Gazze'nin eskiden olduğu gibi kardeşlerimle sahilde top oynadığımız güzel günlerine dönmesinden başka bir şey istemiyorum." dedi. 

Terör Devleti İsrail'in 17 Temmuz 2014'te Gazze'ye düzenlediği saldırıda sahilde oynayan, yaşları 9 ile 11 arasında değişen 4 çocuk hayatını kaybetmişti. Kameralara da yansıyan olay, uluslararası kamuoyunda infiale yol açmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT