1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Bombalanan Hastanede 11 Kişinin Cenazesine Ulaştık"
"Bombalanan Hastanede 11 Kişinin Cenazesine Ulaştık"

"Bombalanan Hastanede 11 Kişinin Cenazesine Ulaştık"

Rusya’ya ait uçakların İdlib'de bombaladığı hastanenin enkazında 11 kişinin cenazesine ulaşıldığı bildirildi.

A+A-

Sınır Tanımayan Doktorlar Türkiye Sözcüsü Serap Öztürk, önceki gün Rusya’ya ait uçakların Suriye'nin İdlib kentindeki hastaneyi bombalamasıyla ilgili 11 kişinin cenazesine ulaşıldığını ve arama-kurtarma çalışmalarının hâlen sürdüğünü bildirdi.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sınır Tanımayan Doktorlar'ın Eylül 2015'ten bu yana tam destek verdiği Maret el-Numan Hastanesi’nin önceki gün sabah saatlerinde bombalandığını hatırlattı.

“Ölü Sayısının Artmasından Endişe Ediyoruz”

Saldırı sırasında hastanede 25 personelin olduğunu tespit ettiklerini aktaran Öztürk, personelden 15'inin yara almadan kurtulduğunu, şu an için 3 yaralı personelin bulunduğunu kaydetti. Öztürk, “An itibarıyla 5 personel, 5 hasta ve 1 refakatçinin cenazesine ulaşıldı. Enkaz arama çalışmaları devam ediyor. Saldırı sırasında kaç hasta olduğu bilinmiyor. Çünkü saldırı gece vardiyasından gündüz vardiyasına geçildiği sırada gerçekleşti. O yüzden içerideki hasta sayısını kestirmek şu an için bizim açımızdan zor. Ama ölü sayısının artmasından endişe ediyoruz.” diye konuştu.

Yılbaşından Beri Hastanelere 17 Saldırı

Öztürk, yılbaşından itibaren Suriye'de 17 hastaneye saldırı düzenlendiğini belirtti.

AA

HABERE YORUM KAT