1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “Bomba Patladığından Beri Kardeşimi İlk Defa Gördüm”
“Bomba Patladığından Beri Kardeşimi İlk Defa Gördüm”

“Bomba Patladığından Beri Kardeşimi İlk Defa Gördüm”

Gaziantep'te 55 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan vahşi saldırıda annelerini kaybeden ve kendileri de yaralanan 5 ve 9 yaşlarındaki iki kız kardeş, patlamanın ardından ilk defa hastane odasında bir araya geldi.

A+A-

55 kişinin hayatını kaybetmesine neden Gaziantep’teki vahşi saldırıda yaralanan küçük kız kardeşler, günler sonra ilk kez hastane odasında buluştu.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'nde geçen hafta düzenlenen saldırıda yaralanan 5 yaşındaki Aycan Yağız, patlamanın ardından kaldırıldığı özel hastaneden, 9 yaşındaki ablası Gülcan'ın tedavi gördüğü Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Ayağına şarapnel parçası isabet ettiği için yürüyemeyen Gülcan, yakınlarının kucağında küçük kardeşi Aycan'ın kaldığı odaya getirildi.

Sarılarak Hasret Giderdiler

Saldırıda hayatını kaybeden annesinin tülbentini koklayarak uyuyabilen Esma bebeğin (Tıklayın: Annesinden Geriye Kalan Tülbenti Koklayarak Uyuyor) ablaları olan Gülcan ve Aycan kardeşler, bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Kardeşlerin birbirlerine sarılarak hasret gidermesine şahit olan yakınları göz yaşlarını tutamadı.

Aycan'ı sık sık öperek hasret gideren Gülcan Yağız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bomba patladığından beri kardeşini ilk defa gördüğünü söyledi.

Kardeşiyle en çok evcilik oynadıklarını anlatan Gülcan, kardeşini çok özlediğini ifade etti.

Küçük kız, göz yaşlarına boğulan yakınlarını da sâkinleştirmeye çalıştı.

“Yatağını Bu Odaya Getirsinler”

Kendisini ziyarete gelenlerin hediye ettiği oyuncak bebekleri ablasına gösteren Aycan, büyüklerinden ablası için odaya bir yatak konulmasını istedi.

Küçük Aycan, akrabasının “Ablanı ne kadar özledin?” sorusu üzerine ellerini iki yana açarak yaşadığı hasretin büyüklüğünü anlattı.

Ablası Gülcan'ın “Burada kalayım mı?” diye sorması üzerine Aycan, “Yatağını bu odaya getirsinler.” diye cevap verdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT