1. HABERLER

  2. HABER

  3. Boksör Menteş’ten Ömer Lekesiz’e Tehdit
Boksör Menteş’ten Ömer Lekesiz’e Tehdit

Boksör Menteş’ten Ömer Lekesiz’e Tehdit

Murat Menteş adlı Yeni Şafak yazarı, kendisini eleştiren gazetenin bir başka yazarı Ömer Lekesiz’e “seni öldüreceğim” dedi.

A+A-

Gezi Parkı eylemcilerine kol kanat gerip destek çıkan Yeni Şafak yazarı Murat Menteş, kendisini eleştiren Yeni Şafak’ın bir başka yazarı Ömer Lekesiz’i ölümle tehdit etti.

Ömer Lekesiz, Menteş’in kendisine savurduğu şok tehditleri twitter’da paylaştı. Lekesiz’in paylaştığı o tweetler şöyle:

“SENİ ÇIPLAK ELLERİMLE ÖLDÜRECEĞİM”

“Gezide ultra medenilik yapan Murat Menteş, boksör olduğunu kendisinden korkmamı söyledi telefonla; balyolzu malyozlu tehdidin bini bin para…

“Genel bir yazı yazdım fakat adresler hep sana çıkıyorsa, sende bir problem vardır Murat Menteş”, otur düşün dedim. Düşünecekmiş bakalım…

Ama bu söylediği tehditten bir öncesiydi; “bitireceğim seni, yıkacağım dünyayı dağıtacağım” diyerek kapattı teli.  Medeni, uyumlu, nazik çocuk deliler gibi bağırıyordu telefonda, çıplak ellerimle öldüreceğim seni filan diye; Ayşe’deki kedi, ben de canavardı mübarek.

Murat Menteş’in telefondaki gerçek yüzü, Gezi’nin de gerçek yüzüdür; çiçek çocuk, medeni yazar yok; gemi azıya almış bir yığın var sadece…”

***

omer-lekesiz_murat-mentes.jpg

***

MENTEŞ’İ ÇILDIRTAN YAZI

Peki, ne oldu da Hürriyet’in ‘arsız’ yazarı Ayşe Arman’a “Karım Azize’nin en sevdiği yazarlardan birisiniz” şeklinde övgüler yağdıran Murat Menteş, aynı gazetede yazan Ömer Lekesiz’i ölümle tehdit etti?

Ömer Lekesiz, Yeni Şafak’taki “Avcı yazar” başlıklı yazısında, isim vermeden dini şöhret olma aracı olarak görenlerden bahsetmişti. Yazıyı üzerine alan Gezi provokatörlerinin destekçisi Murat Menteş, telefona sarılıp Ömer Lekesiz’e “seni öldüreceğim” dedi.

Ömer Lekesiz’in Menteş’i çıldırtan yazısının bir bölümü şöyle:

Avcı yazar, sadece ideolojilerin değil dinin de hükmünün bittiğine inanmakla birlikte pazar şatları ve hinterland sorunu nedeniyle duruma göre solcu, sağcı, İslamcı, liberal, anti-empeyalist, kapitalist, materyalist, spritüalist, amerikancı, oryantalist, özgürlükçü, devrimci, muhafazakar vb. vasıfları -bazen birini bazen birkaçını birden- benimsemeyi seçer ve bundan dolayı bir rahatsızlık, bir çelişki de duymaz. Avcı yazar, sinsidir ve bunu dışına kırılganlık olarak yansıtır. Üstüne vazife olmayan konularda mangalda kül bırakmazken, kendisine yöneltilen en küçük bir eleştiriye dahi tahammül edemez; hakkında söylenenleri yerine, şekline, nedenine… bakmaksızın yeterli bir ağlama nedeni sayıp, bunları kendisine arka çıkacaklara ihbar etmede gayretkeş davranır.

Ömer Lekesiz'in yazısının tamamı için tıklayınız...

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum