Boko Haram “Terör Örgütü” Listesine Alındı

10.06.2014 09:56
Boko Haram “Terör Örgütü” Listesine Alındı
Bakanlar Kurulu, El Kaide ile bağlantılı kuruluşlar listesine Nijerya'da faaliyet gösteren Boko Haram'ı da ekledi.

Bakanlar Kurulu’nun mal varlıklarına ilişkin kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan malvarlığının dondurulmasına ilişkin 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı'nda değişikliğe gidildi.

Kurul, söz konusu kararın ekinde yer alan “El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler” başlıklı bölümde yer alan Agus Dwikarna ile "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" başlıklı bölümde yer alan bilgileri güncelledi. Kararla "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" listesine Nijerya'da faaliyet gösteren Boko Haram'ı da eklendi. 

Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'un 5. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu kararına karşı, 60 gün içinde Danıştay'da dava açılabilecek.

Türkiye'deki mal varlığı donduruldu

Nijerya kökenli "Boko Haram" adlı örgütün Türkiye'deki mal varlığının dondurulması kararlaştırıldı.

Bakanlar Kurulunun konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Buna göre "Boko Haram" örgütü, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanunun ilgili maddesi uyarınca "El-Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş ve Organizasyonlar" listesine eklendi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim