‘Böcek’ Operasyonu Zanlıları Serbest

24.09.2013 00:57
‘Böcek’ Operasyonu Zanlıları Serbest
Ankara, İstanbul ve Ardahan’daki operasyonlarda gözaltına alınan 12 zanlıdan 10’u dün Ankara Adliyesi’ne çıkarıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’ndaki dinleme iddialarının ardından Ankara, İstanbul ve Ardahan’daki operasyonlarda gözaltına alınan 12 zanlıdan 10’u dün Ankara Adliyesi’ne çıkarıldı.

2 şüpheli emniyet tarafından bırakılırken savcılık sorgusuna alınan 10 zanlı da ‘suç vasfının değişme ihtimali ve ceza üst sınırının düşük olması’ gerekçesiyle serbest kaldı. Bunlar arasında İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ile üç bürokrat da bulunuyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’ndaki dinleme iddialarının ardından gözaltına alınan 12 zanlıdan 10’u dün Ankara Adliyesi’ne çıkarıldı. Zanlılar ‘suç vasfının değişme ihtimali ve ceza üst sınırının düşük olması’ gerekçesiyle serbest kaldı. Böcek yerleştirildiği ortaya çıkan kurumun Başkanı Kemal Yurtnaç da dün konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Yurtnaç, dinleme cihazını koyanların iş yaptıkları bir firmanın elemanları olduğunu söyledi. “Birlikte çalıştığımız bu firmadan alımlarımızı durdurduk. Daha sonra böyle bir çalışmanın içine girmişler. Kâr amaçlı kurulmuş menfaat birliği bir örgüt, çete pozisyonunda çalışmalar yapmışlar. Bilgileri elde edip burada ticari faaliyetleri devam ettirmek maksatlıdır.” diyen Yurtnaç, dinleme cihazını nasıl bulduklarını da şöyle anlattı: “Odada otururken bir yanık kokusundan şüphelendim. Teknik elemanları çağırdık tüm fişleri kontrol ederken bir ara kablo çıktı, bu esnada fark ettik. O gün gerekli yerlere bildirimler yapıldı ve o takibin sonunda bunlar çıktı.”

ZAMAN

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim