BMGK'da Sözün Bittiği An: Biz Sayı Değil İnsanız

23.07.2014 00:37
BMGK'da Sözün Bittiği An: Biz Sayı Değil İnsanız
Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mensur, BMGK toplantısında Siyonist İsrail saldırılarında şehit olan çocukların isimlerini okudu, "Vahşice öldürülen bu çocuklar sayı değil insan" dedi.

BMGK  toplantısına katılan Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, konuşmasında, İsrail'in insan hayatına hiç değer vermeden sivillerin yaşadığı evlere saldırarak bazı noktalarda bütün bir aileyi öldürdüğünü söyledi.

Gazze'de hastanelerin bombalandığını ve masum sivillerin hastane koridorlarında hayatını kaybettiğini vurgulayan Mansur, "Uluslararası toplum, sivillerin korunması konusundaki taahhütlerini yerine getirmedi. Uluslararası toplum hukukun uygulanması ve insanlığa karşı sözlerini yerine getirmede başarısız olmuştur" diye konuştu.

Siyonist İsrail saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocukların fotoğrafını salonda gösteren ve öldürülen çocukların isim ve yaşlarını okuyan Mansur, "Bu çocuklar işgalci güç tarafından vahşice öldürüldü. Bu çocukların anneleri, babaları ve umutları vardı. Öldürülen çocuklar sayı değil insan, bir isimleri var. Biz sayı değiliz, insanız" diye konuştu.

Kimse çocuğunu kalkan yapmaz

Siyonist İsrail'in "terörist" ve "çocukların kalkan olarak kullanıldığı" söylemlerine de tepki gösteren Mansur, hiçbir ailenin en değerli varlığını kalkan olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini kaydetti. 

Mansur, BM Güvenlik Konseyi'nden sorumluluklarını yerine getirerek kalıcı bir ateşkes ve Siyonist İsrail'in tekrar saldırmasının önüne geçilmesi için gerekeni yapmasını istedi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim