1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. BM Suriye'deki Yardımları Askıya Aldı
BM Suriye'deki Yardımları Askıya Aldı

BM Suriye'deki Yardımları Askıya Aldı

Halep'e gitmek için bekleyen BM yardım konvoylarının vurulmasının ardından BM bütün insani yardım operasyonlarını askıya aldığını duyurdu.

A+A-

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, Suriye'nin Halep kentinde insani yardım konvoyunun vurulması ve 12 kişinin hayatını kaybetmesi sonrası Suriye'de BM'ye ait bütün insani yardım operasyonlarının askıya alındığını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, "Çatışmaların durdurulması anlaşmasının çok kötü bir şekilde ihlâli sonrasında Rusya ile gelecekteki muhtemel işbirliğimizi yeniden değerlendireceğiz" dedi.

Moskova yönetiminden ise kuvvetli bir açıklama yok. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Ordusu'nun konuyla ilgili medya raporlarını incelediğini ve durumla ilgili ilerleyen saatlerde bir açıklama yapabileceklerini söyledi. 

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Halep'e gönderilmek için bekleyen Birleşmiş Milletler yardım konvoylarının kentin batısında "Suriye veya Rusya'ya ait savaş uçakları tarafından" vurulduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Reuters

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT