BM, Doğu Kudüs'teki Trajediye Dikkat Çekti

23.12.2010 11:53
BM, Doğu Kudüsteki Trajediye Dikkat Çekti
Doğu Kudüs'te Siyonist İsrail tarafından yıkılan evler insanlık trajedisine dönüştü. BM tarafından hazırlanan yeni rapor da bu durumu ortaya koyuyor.

Birleşmiş Milletler (BM)'nin Filistin'deki insani yardım koordinatörü, yaptığı açıklamada Doğu Kudüs'te İsrail tarafından yıkılan evlerin insanlık trajedisine dönüştüğünü ve yıkımların yüzde 45 artış gösterdiğini bildirdi.

Kudüs'ün Ras al-Amid semtinde yıkılan evleri ziyaret eden Filistin'deki BM temsilcisi ve İnsani Yardım Koordinatörü Maxwell Gaylard, son bir yıl içinde İsrail tarafından yıkılan ev sayısında yüzde 45 artış olduğunu belirterek bu durumun İsrail'in uluslararası hukuku çiğnediği anlamına geldiğini söyledi.

Gaylard, "Uluslararası hukuka göre İsrail'in yükümlülükleri konusunda ciddi kaygı uyandırmaktadır." diyerek bir bildiri yayınladı.

Evsiz kalan 13 Filistinlinin açıkta kaldığını, bunlara alternatif bir yer gösterilmediğini belirten BM temsilcisi Gaylard, İsrail'i uluslararası anlaşmalardan doğan sorumluluklarını yerine getirmeye çağırdı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim