“Bizim Cunta” Özlemcisi Bir Sol

12.12.2010 14:48
“Bizim Cunta” Özlemcisi Bir Sol
Anti militarizmin semtine bile uğramayan bir "devrimci sol" mu olurmuş?

Bazı sol grupların yaptığı protestolar, polisin sert müdahalesi ve protestocuların şiddet içerikli eylemleri bağlamında tartışılıyor. Konuyu 27 Mayıs'a kadar götürenlerin de görüldüğü bu tartışmalarda bir hayli adaletsiz yorumlara da şahit olmaktayız. Konuyu Yeni Şafak'ın dünkü nüshasındaki köşesinde kısaca ele alan Hakan Albayrak da "öğrenci eylemleri" olarak gündeme oturan eylemleri icra edenleri sorguluyor. Bu yazı üzerinden konuyu yorumlarınıza açmak istedik…

Böyle devrimci sol mu olur?

Hakan Albayrak / Yeni Şafak

Can alıcı soruyu Star'da Ahmet Kekeç sordu: Rektörlerle toplantı düzenledi diye Başbakan'ı / Başbakan'ın çağrısına uydular diye rektörleri protesto eden "solcu" üniversite öğrencileri, rektörlerin Genelkurmay'a tekmil verdikleri günlerde neredeydiler?

Erdoğan Teziç'in Genelkurmay'la koordineli YÖK başkanlığı döneminde "Özerk Üniversite" talebi rafa kaldırılmıştı, raftan indirilmesi için seçilmiş hükümete saygılı bir YÖK Başkanı'nın gelmesi gerekiyormuş; iyi mi?

Protestocu öğrenciler ne yaparlarsa yapsınlar, polisin aşırı şiddet kullanması –etkisiz hale getirdiği protestocuları bile dövmesi– asla ve kat'a mazur görülemez / gösterilemez; ama bu protestoların üzerindeki kocaman şaibe bulutunu görmezden gelmek de olacak şey değil.

Faşist cuntaların üniversiteler üzerindeki tahakkümünü sineye çekmiş olan "solcu", "anti faşist", "demokrat", "devrimci" öğrenciler, solculuklarını, anti faşistliklerini, demokratlıklarını, devrimciliklerini külahıma anlatsınlar!

Anti militarizmin semtine bile uğramayan bir "devrimci sol" mu olurmuş?

Bunların en büyük idolü de zaten "Bizim cunta ne zaman darbe yapacak?" diye sorup dururmuş...

Geçiniz!

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim