1. YAZARLAR

  2. ALİ DEĞİRMENCİ

  3. Bizi İslâm’ın İzzeti ve Zaferiyle Kuşat!
ALİ DEĞİRMENCİ

ALİ DEĞİRMENCİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bizi İslâm’ın İzzeti ve Zaferiyle Kuşat!

A+A-

Ey her şeyin var edicisi; ey her varın, her varlığın yegâne sahibi!

Dilimizdeki düğümü çöz. Göğsümüzdeki sıkıntıyı gider. Bizi imanın esenlik bağışlayan yurdundan ayırma.

Bizi salihlerden kıl. Bizi iyiliğin, erdemin, güzelliğin ve direnişin ışıltılarıyla donat. Bizi ışıksız, azıksız, istikametsiz, furkansız bırakma.

Elimizi kötülükten, dilimizi kirden, dimağımızı kötürümleşmekten, inancımızı küfürden uzak tut. Zalim ve kâfir bozgunculara karşı bize güç ver. Bizi yok etmek, küçük düşürmek isteyenlere; bizi yurtlarımızdan söküp çıkarmak isteyenlere fırsat verme. Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı kavî kıl ve bize dayanma gücü ver!

Ey adaşı, ortağı olmayan Yüce Allah!

Zamanın kirli ve boğucu örtüsünü üzerimizden atacak bilgi, bilinç ve hikmetle donat bizi. Sabırla, çabayla, onurlu bir imeceyle kovduğumuz zindanlarda tutsak kılma. Acıyı dönüştüren bir bilgelikle, gönülleri yumuşatan bir merhametle, güzel yaşamayı örneklendiren bir tanıklıkla yoğur bizi.

Bizi tut. Bizi bırakma. Bize kaldıramayacağımız bir yük yükleme. Başımızı dik tutmak için güçlü kıl bizi. Kalbimizi kötülüğe döndürme.

Bizi dönenlerden, döneklerden uzaklaştır.

Bizi Kitab’ın aydınlığından, Rasulünün bin bir eziyet ve titizlikle kurup koşuşturduğu yoldan ayırma. Ellerimizi bırakma. Şereflice yaşama ve ayakta kılma zindeliğini eksik etme bizden. Bizleri eksiltme, zelil kılma.

Bizi sev. Bizi sevgiyle büyüt. Ve canımızı müslümanlar olarak al!

Ey mazlumların, müstez'afların Rabbi!

Bizi zulmün, zorbalığın oyuncağı yapma.

Yeryüzünün dört bir tarafında senin dinin için mücadele veren kadın ve erkek bütün Müslümanlara güç ver. Hakkı ve adaleti ayaklandıran, zorbaların karşısına dikilen, mazlumlara sahip çıkan bütün direnişçilerimizi, bütün kardeşlerimizi yardımınla kuşat.

Ayaklarımızı, adımlarımızı, aklımızı nebilerin, öncülerin, muvahhidlerin yolundan ayırma. Bizi birbirimize düşürme. Bizi fildişi kulelerine kapananlardan, kendine ve hayata yabancılaşanlardan uzak tut. Ve bizi kuytularda korku ve utançla titreşenlerden, ücra köşelerde saklananlardan, oturup sızlananlardan eyleme.

Sana inanarak ve senin âyetlerine tutunarak arınıp aydınlanan yüreklerimizi korkunun esiri kılma. Bin yıldır üşüyen, üstümüze boylu boyunca çöken bu evin içinde bütün olumsuzluklara rağmen gücü yettiğince koşuşturan yiğit, fedakâr, adil ve iyi niyetli kadınlarımızı ve erkeklerimizi senin ipine sımsıkı sarılanlardan eyle.

Ey bağışlaması bol olan ve dualarımıza icabet eden Rabbimiz!

Sana yalvarıyoruz, senden af diliyoruz, senin yardımına muhtacız; dualarımızı kabul et!

Suriye’yi de kuşatsın bilincimiz ve yüreklerimiz, Arakan’ı da. Gazze’yi de unutturma bize, Roboski’yi de. Somali de ışıldasın bilincimizde, Çeçenya da. Halepçe’yi de hatırlayalım, Dersim’i de. Srebrenitsa da ışıldasın gözlerimizde, Bahreyn ve Yemen de. Mavi Marmara’daki kardeşlerimizi de tutup bulsun ellerimiz, Tahrir’de kana bulanan gencecik bedenleri de. Ceylan için de bir yer olsun kalbimizde, Muhammed Atta için de. F tipi zindanları da lanetleyelim; Ebu Gureyb'i, Guantanomo'yu da.

Safımızı, suyumuzu, soframızı alçakların, kalleşlerin, satılmışların pisliğinden uzak tut. Bizi yücelt. Saflarımızı sıklaştır. Hidayeti ve felahı çoğaltmak için bizi diri tut, bizi bereketlendir!

Ey günleri aramızda döndürüp dolaştıran ve kalpleri evirip çeviren!

Ey Rahman! Ey Rahîm!

Bize muttaki ve iffetli eşler, göz aydınlığı çocuklar nasip et. Hikmeti ve adaleti aramızda mukîm kılmayı, onlarla donanmayı öğret. Bizi tanıklardan, bizi geleceğini kuran ve kurtaranlardan kıl. Bizi onursuzluğun, vurdumduymazlığın, aymazlığın eline düşürme.

Yolumuzu; karanlıklardan, umutsuzluklardan ayır. Salihlerle yoldaş, muhsinlerle arkadaş olacak bir basiret ve ferasete kavuştur bizi!

Ey din gününün yegâne sahibi!

Bize acı. Bize merhamet et. Bizi bağışla. Yaşadığımız bu hayatı âhirette suratımıza çarpma. Yolumuzu ışıt. Bilincimizi arındır. Bizi biriktir; bize yaşama ve direnme gücü ver. Bizi yüce bir doğruluk dilinin münâdîleri kıl. Bizi dininle şereflendir ve özgürleştir. Bizi adanmışların arasına kat.

Günlerimizi İslâm'ın izzeti ve zaferiyle kuşat! 

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum