Bitlis Valiliğinden 'Taşımalı Oy Kullandırma' Talebi

22.09.2015 02:09
Bitlis Valiliğinden 'Taşımalı Oy Kullandırma' Talebi
Bitlis Valiliği, bazı yerleşim yerlerindeki seçmenlerin il ve ilçe merkezlerinde oy kullanması için İl Seçim Kurulundan "taşımalı oy kullandırma" talebinde bulundu.

Bitlis Valiliği, bazı yerleşim yerlerindeki seçmenlerin il ve ilçe merkezlerinde oy kullanması için İl Seçim Kurulundan "taşımalı oy kullandırma" talebinde bulundu.

Vali Ahmet Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde, "iradenin sandığa yansıması, sandık güvenliğinin sağlanması ve sandık taşınmasında yaşanması muhtemel sıkıntıları çözmek amacıyla" bazı bölgelerin il ve ilçe merkezlerinde oy kullanması için İl Seçim Kuruluna başvuruda bulunduklarını söyledi. 

Seçmen iradesinin ve sandıkların güvenliği açısından böyle bir çalışma yürütüldüğü belirten Çınar, şöyle dedi:

"Bu sadece Bitlis ile ilgili değil. Bu Türkiye'nin mevzusudur. Sandıkların ve iradenin güvenliği açısından böyle bir çalışma yaptık. İlçelerimizde ilçe seçim kurullarına, merkezde ise İl Seçim Kuruluna teklifte bulunduk. Henüz bir sonuç çıkmadı. Seçim kurulları buna karar verecek. Biz sadece teklifte bulunduk. İradenin sandığa yansıması, sandık ve iradenin güvenliğini sağlamak ile sandıkların uzak köylere taşınmasında yaşanan sıkıntıların çözümü için kırsal ve şehir bölgesinde böyle bir çalışma yaptık. Bütün kaymakamlıklarımız da bununla ilgili çalışma yaparak, ilçe seçim kurullarına bildirdi."

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim