1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Bitlis Merkezli PKK/KCK Operasyonu: 14 Tutuklama
Bitlis Merkezli PKK/KCK Operasyonu: 14 Tutuklama

Bitlis Merkezli PKK/KCK Operasyonu: 14 Tutuklama

Bitlis ve Muş'ta PKK/KCK’nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 üniversite öğrencisinden 14'ü tutuklandı.

A+A-

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK'nın gençlik yapılanmasına yönelik yürütülen çalışma sonucu 09 Mayıs'ta Bitlis merkez ve Tatvan ilçesi ile Muş'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 16 öğrencinin gözaltına alındığı anımsatıldı.

“14 Kişi Tutuklandı”

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Çeşitli tarihlerde Bitlis merkez ve ilçelerinde terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü, terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği, örgüt adına düzenlenen eylem ve faaliyetlere katıldığı, silahlı terör örgütü üyesi olduğu, terör örgütü propagandası yaptığı ve terör örgütüne eleman temin ettiği tespit edilen, aynı zamanda tamamı Bitlis Eren Üniversitesi öğrencisi olan ve Bitlis Eren Üniversitesi Öğrenci Derneği (BÖDER) adı altında faaliyet gösteren şahıslara yönelik adli makamlardan alınan kararlar doğrultusunda Bitlis merkez, Tatvan ilçemiz ve Muş'ta yapılan eş zamanlı operasyonlarda 16 kişi gözaltına alınmıştı. 11-12 Mayıs tarihlerinde adliye sevk edilen 16 şahıstan 14'ü tutuklandı, 2 şahıs da adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır.”.

AA

HABERE YORUM KAT