1. YAZARLAR

  2. Ali İhsan Karahasanoğlu

  3. Birazcık olsun, utandınız mı yasakçılar!?
Ali İhsan Karahasanoğlu

Ali İhsan Karahasanoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Birazcık olsun, utandınız mı yasakçılar!?

A+A-

Sözüm tüm yasakçılara.. Lâikliği bir baskı aracı olarak kullanan tüm despotlara.. Bazı isimler vererek, onlara somut sorular sormuş olmam, diğer zorbaları unutturmasın..

Onların hepsine soruyorum, “Birazcık olsun utandınız mı?”

Halkının büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye’de, Merve Kavakçı’yı başörtüsü yüzünden engellediniz. Milletvekilliğini elinden aldınız.

Peki Belçika’da bir bayan milletvekilinin, Meclis’te kimsenin itirazına uğramadan görevine başlamasının görüntülerini izlerken, azıcık da olsa utandınız mı?..

Siz, Sayın Necdet Sezer...

Sadece milletvekillerine değil, milletvekili eşlerine bile bu yasağı kamusal alanda yaygınlaştıran, 2000’in özgürlükçü(!) Anayasa Mahkemesi Başkanı, 2002’nin yasakçı Cumhurbaşkanı!..

Evet, hiç utandınız mı, dünkü görüntülerden?

Birazcık hicap duydunuz mu?

“Ben milletvekili eşlerine bile yasak uygularken, binbir hokkabazlıkla ‘Eşli davetiye, eşsiz davetiye’ şeklinde çeşit çeşit davetiyeler hazırlatıp, Cumhurbaşkanlığı makamının da ciddiyetini sarsarken; Belçika’da başörtülü bir bayan, milletvekili olarak göreve başladı. Ben kendi ülkemin insanına ne kadar gaddar, ne kadar acımasız bir yaklaşım sergiliyormuşum?” diyerek, birazcık olsun vicdanınızda kendinizi sorgulayıp mahkûm ettiniz mi?

Ya siz; kendine “Nurlu Süleyman” denilmesinden hoşlanan, Süleyman Demirel kimlikli zat!..

Siz utandınız mı?

Türkiye’de halkın oyları ile seçilen başörtülü milletvekili için, “ajan provokatör” iftirasında bulundunuz. Emireri gibi kulandığınız bir savcıya talimat verip, o milletvekilinin evini bastırdınız! Şimdi Belçika’daki başörtülü milletvekilini izlerken, neler hissettiniz?.. Hemen uçağa atlayıp, Belçika’ya gidip, Meclis’i basıp, orada da “Bu Mahinur isimli milletvekili, aslında ajan provokatördür” demek geldi mi içinizden?..

Annesi, ablası başörtülü bir insan olarak söyleyin; Belçika’daki başörtülü milletvekili, içinizde birazcık olsun utanma hissi uyandırdı mı?..

Ya siz Deniz Baykal?.. Siz Kemal Kılıçdaroğlu!

Siz; CHP içinde, binbir maske takarak halkı aptal yerine koyan solcu, sözde demokratlar.. Türkiye’deki öğrencilerin sorularına, “Biz iktidara gelirsek, başörtü sorunu kalmaz” diyerek, muhatabını aptal yerine koyan bir cevap ile geçiştirdiğini sanan politikacılar!..

Belçika’da, solcuların da alkışları ile göreve başlayan Mahinur’un başörtüsünden ders alarak, yasakçılığınızdan dolayı utandınız mı?..

2002’de, “Başörtü yasağını bir müddet tartışmayalım.. Bakın göreceksiniz, bir süre sonra bu yasak artık gündemden düşecek ve kalkacaktır” diyerek halkı aldatan Deniz Baykal; bu sözleri söylemenizin üzerinden tam 6 sene geçtikten sonra bile, Anayasa Mahkemesi’nde, üniversiteye giden öğrencilere başını örtme hakkı tanıyan Anayasa değişikliğini iptal ettirmek için dava açtığınızdan dolayı hiç utanç duydunuz mu?..

Siz “yasak yasak” krizlerine girerken, Belçika’da başörtülü milletvekilinin, hem de Başkanlık Divanı’na üye olacak kadar özgür bir hayat sürmesinden utandınız mı hiç?

Ya siz kartel medyası?..

Doğan Grubu’ndaki muhabirleri ile, köşe yazarları ile..Diğer medya organlarındaki, o günlerde yasakçılık yönünde haber-yazılarıyla gündem oluşturmaya çalışanlar.. Sizler utandınız mı?..

Sizler, Merve Kavakçı’nın çocuklarının gittiği ilköğretim okullarına varıncaya kadar, yaptığınız her türlü edepsizlikten dolayı bir nebzecik de olsa utandınız mı?..

Ve aslan MHP’liler!..

Merve Kavakçı’ya, “ajan provokatör”’ diyenlerin tezgâhına gelip, DSP’lilerin kürsüyü işgal ederek Merve Hanım’a çıkarttıkları engeli, oturduğunuz yerden seyredip, sonrasında da o engeli çıkartanlarla koalisyon ortağı olmanızdan dolayı, vicdanınız sızladı mı?..

Söyleyin; başörtülü milletvekili Mahinur Hanım’ın Belçika Meclisi’ne serbestçe girişini izledikten sonra, sizler kendi ülke insanlarınızdan utandınız mı?.. “Biz ne yapmışız da, DSP’lilerin o rezil soytarılıklarına, oturduğumuz yerden seyirci kalmışız. Seyirci kaldığımız yetmemiş, sonrasında da o DSP’lilerle 3.5 yıl koalisyon ortaklığı yapmışız! Affedin bizi Türk Milleti.Affedin bizi Merve Hanım!” demeyi düşündünüz mü hiç?..

Evet, tüm Türkiye’deki yasakçılar!..

Belçika’da başörtülü bir milletvekilinin göreve başlamasından dolayı utandınız mı hiç?

VAKİT

YAZIYA YORUM KAT