1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Bırakın Herkes Sevdiğine Kavuşsun"
Bırakın Herkes Sevdiğine Kavuşsun

"Bırakın Herkes Sevdiğine Kavuşsun"

18 aydır PKK’nın alıkoyduğu polis memuru Nadir Özgen’in babası Taraf ’a konuştu: Herkes artık sevdiğine, özlediğine kavuşsun. İnşallah süreç devam eder.

A+A-

Bahar Kılıçgedik / Taraf

BDP heyetinin İmralı ile yaptığı görüşme sonrasındaki, PKK’nın elindeki askerleri serbest bırakması yönündeki açıklamalar ailelere umut oldu.

PKK’nın kaçırdığı isimlerden olan polis memuru Nadir Özgen’in annesi Müşerref Özgen, Türkiye’ye barışın geleceğine inandığını söyleyerek, “Nadir benim nazlı bebeğimdi. Bir an önce ona sarılmayı bekliyorum. Barışı hep istedim. Allah’tan ekmek ister gibi barışı istedim” dedi. 62 yaşındaki Özgen, açıklamaları televizyondan izlediğinde çok sevindiğini belirtti, umudunu şu sözlerle paylaştı:

“Sanki üzerimden bir dağ kalktı. Çok sevindik. Bir an önce çocuğuma kavuşmayı bekliyorum. O benim nazlı bebeğimdi. 18 ay oldu, yeter artık kavuşalım. Barış olsun, analar ağlamasın. Ortalık düzelsin. Çocuklarımız üzülmesin, biz üzülmeyelim. Bu sorun bitsin artık. Ben barışın geleceğine inanıyorum. Ben her gün Allah’tan ekmek ister gibi rızkımı ister gibi barışı diliyor ve istiyorum. Barış olsun çocuğum gelsin.”

10 Eylül’de Van’ın Çatak ilçesinden PKK’lılar tarafından kaçırılan Nadir Özgen’İn babası Hidayet Özgen ise, duygularını şöyle anlattı: “Çok sevindik. 18 aydır neler çektiğimizi kimse bilemez. Üzüldük, ağladık. Oğlum ne yiyor, ne içiyor sağlığı yerinde mi... Geceleri gözümüze uyku girmiyor. Annesi sürekli gözü yaşlı bekliyor. İnşallah bırakıldılar haberini bize verirsiniz. Yeter artık artık anneler ağlamasın. Artık herkes sevdiğine, özlediğine kavuşsun. Bu barış süreci çok iyi oldu, olacak inşallah hep böyle sürer.”

Kaçırılanlar arasındaki kaymakam adayı Kenan Erenoğlu’nun ablası ise twiter hesabından “İnşallah bırakılır ve bu sevindirici haberi anneme veririm” diye yazdı.

HABERE YORUM KAT