1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bir Provokasyon da CHP'li Müftü Özkes'ten
Bir Provokasyon da CHP'li Müftü Özkes'ten

Bir Provokasyon da CHP'li Müftü Özkes'ten

Kobani'deki çatışmaları bahane edip, kan döken, yakıp-yıkan vandallara bir destek de CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'ten geldi.

A+A-

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Kobani bahanesi ülke genelinde yapılan Kürt ırkçılarının saldırılarıyla ile ilgili basın açıklaması yaptı.

TBMM'de basın açıklaması yapan CHP'li İhsan Özkes büyük bir provokasyona ve cehalete imza atarak, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı 2013 yılında hazırladığı not defterinde Hz. Peygamber'in mührünü kullanılarak IŞİD'e destek vermekle suçladı.

Özkes şunları söyledi: IŞİD'in kullandığı mühür Hz. Muhammed'in mührü değildir. Hz. Muhammed'in orijinal mühründe peygamberimizin adı yukarıda, ortada resul en altta da Allah'ın adı yazılıdır. Daha sonra çıkan mühür ise sonradan kullanılmaya başlamıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı IŞİD'in ortaya çıktığı 2013 yılının Kutlu Doğum Haftası'nda dağıttığı not defterinde bu mühür kullanılmıştır. 25 yıldır Kutlu Doğum Haftası'nı kutlayan Diyanet neden tam da IŞİD'in ortaya çıktığı bir dönemde bunu kullanmıştır, meseleyi taktirlerinize bırakıyorum."

muhurr3b2ff432.jpg

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in Kıpti Kavmi'nin Reisi Mukavıs'a gönderdiği "İslam'a davet" mektubu Topkapı Sarayı'ndaki Kutsal Emanetler bölümünde muhafaza ediliyor ve sadece Ramazan aylarında sergileniyor. Peygamber Efendimiz'in mührü de mektubunda açık şekilde görülüyor.

Peygamber Efendimiz'in mührü ile ilgili rivayet edilen Hadis-i Şerifler ise CHP Milletvekili İhsan Özkes'in iddialarını yalanlıyor. Buhari'de de geçen, Enes b. Malik'in rivayetine göre "Resulüllah'ın yüzüğünün kaşındaki yazı üç satır nakşedilmişti. "Muhammed", "Rasul" ve "Allah" lafzı ise ayrı ayrı satırlarda yazılıydı. Diğer sahabiler tarafından da nakledilen rivayete göre, üç satır olan yazının alttan yukarıya doğru okunuşu "Muhammed Resulüllah" şeklindedir.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

2 Yorum