1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bir Polis Daha Tutuklandı
Bir Polis Daha Tutuklandı

Bir Polis Daha Tutuklandı

22 Temmuz operasyonu kapsamında haklarında yakalama kararı çıkan polislerden emniyet amiri Durmuş tutuklandı. Üç polis ise yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

A+A-

Salı günü avukatları ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olan dört polisin sorgusu tamamlandı.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, emniyet amiri Kürşat Durmuş'un tutuklanmasına karar verdi. Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Amiri Gafur Ataç, emniyet amiri Oğuzhan Ceylan ve komiser Selman Yüyücü ise yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Gülen Cemaati'ne yakın oldukları iddiasıyla yargılanan 17 polis, serbest bırakıldıktan sonra savcılık itiraz etmişti. Bunun üzerine haklarında yeniden yakalama kararı çıkmıştı. 17 polisten, adliyeye gelerek teslim olan ve haklarındaki yakalama kararı kaldırılan polis sayısı 8 oldu.

Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu diğer 9 polis hakkındaki yakalama kararı devam ediyor. 

Kürşat Durmuş'un tutuklanmasıyla ‘casusluk’ suçlamalarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu toplam 12 kişi tutuklanmış oldu.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT