1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Bir Ay Önce Yerle Bir Edilen Tünelden Canlı Çıktılar!
Bir Ay Önce Yerle Bir Edilen Tünelden Canlı Çıktılar!

Bir Ay Önce Yerle Bir Edilen Tünelden Canlı Çıktılar!

İsrail'in Gazze'ye 7 Temmuz'da başlattığı saldırı sırasında operasyon için tünele giren 29 Kassam askerinden 23'ü bugün sağlıklı bir şekilde çıktılar.

A+A-

Kassam Tugayları'nın resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Gazze katliamının ilk günlerinde operasyon için tünele giren 29 Kassam mensubunun 23'ü, dün sağ olarak çıktılar. Geriye kalan 6 askerin, 3'ünün İsrail tanklarına düzenlenen operasyonlarda şehit olduğu, diğer 3'ünden ise haber alınamadığı belirtildi.

Tam bir ay tünelde kaldılar

Tünelde tam 1 ay geçiren 23 Kassam Direnişçisinin mucizevi kurtuluş hikayesi yapılan açıklama ile şöyle anlatılıyor:

'İsrail'in Gazze'ye saldırı başlattığı gün İsrail askerlerine operasyon yapmak ve Gazze halkını savunmak için, Gazze Şeridi'nin güneyindeki el-Ğavafir bölgesinde bulunan tünele girdiler. Kassam'ın el-Asf el-Makul ismini verdiği operasyon kapsamında tünele giren 29 Kassam askeri 1 ay boyunca İsrail ordusuna karşı çeşitli saldırılar düzenleyip başarılı bir sonuca ulaştı. "

"İsrail ordusunu beklemediği yerden vurduk'

Tünelde bir ay geçiren Kassam askerlerinden birisi yaptığı açıklamada, 'İşgalci İsrail ordusunu hesap etmediği bir şekilde vurmak ve Gazze halkını savunmak için elimizden geleni yaptık. 29 kişiden oluşan birliğimiz, özellikle kara operasyonunun başladığı günden sonra, İsrail askerlerine karşı başarıyla sonuçlanan bir çok operasyon düzenledi. Bu operasyonların ilki, İsrail ordusuna ait tankların hedef alınarak bombalanmasıydı. Kassam Askerlerinden 2'si bu operasyonda şehit oldular.' şeklinde konuştu.

"Asla ümidimizi kaybetmedik"

Açıklamalarına devam eden Kassam askeri, tünelden yürüttükleri operasyonun her adımını planlı olarak attıklarını ve tünelde bulundukları sürece bir an bile Allah'tan ümidi kesmediklerini, onun kendilerinin yanında olduğunu bilerek bu başarılara imza attıklarını belirtti.

"Yarım hurma ve yarım bardak su ile hayatta kaldık"

Operasyonlara devam ederken, bir askerin daha şehit olduğunu ve şehit sayısının 3'e yükseldiğini belirten Kassam askeri: "Elimizde olanları paylaşarak hayatta kalmaya çalıştık. Her birimize düşen ise günlük yarım hurma ve yarım bardak suydu. Elhamdulillah, yaşıyoruz.' dedi.

Yenişafak

HABERE YORUM KAT

2 Yorum