1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Bir Asker ve Yerleşimciyi Yaralayan Genç Şehid Edildi
Bir Asker ve Yerleşimciyi Yaralayan Genç Şehid Edildi

Bir Asker ve Yerleşimciyi Yaralayan Genç Şehid Edildi

Bugün (7 Ekim Çarşamba) öğleden sonra Kiryat Gat Yahudi yerleşkesinde işgal askerlerinden birini bıçaklayıp yaraladıktan sonra silahını alan Filistinli bir gencin şehit edildiği belirtildi.

A+A-

İşgal televizyonu verdiği haberde, askerlerden birini ağır yaralayan Filistinli gencin silahını alıp bir eve girmek isterken vurulduğunu duyurdu.

Diğer taraftan bugün Batı Yaka ve Kudüs’te sabah erken saatlerde başlayan ve halen devam eden çatışmalarda 47 Filistinli değişik yerlerinden yaralanırken işgal güçleri Beit El Yahudi yerleşkesi yakınlarında çıkan çatışmalarda yaraladıkları ikisi ağır dört Filistinli genci de tutukladılar.

Sabah erken saatlerde El-Halil, Nablus, Beytlahim, Kudüs ve çevresinde başlayan çatışmalar akşam saatlerine kadar devam ederken, işgal güçleriyle Filistin Yönetimi’ne bağlı güçler Filistin halkının direnişini bastırmak için yoğun çaba harcıyor.

Bugün öğleden sonra işgal askerlerinin uç kurşunuyla yaralanan ve hastaneye kaldırılan Şuruk Deviyyat’ın evine baskın yapan işgal güçleri akrabalarından üç kişiyi tutukladılar.

Hastane kaynakları üç kurşunla yaralanan Şuruk’a yapılan ameliyatlarda kurşunların çıkarıldığını ve hastanın durumunun iyiye doğru gittiğini söylediler.

FİEM

HABERE YORUM KAT