1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bingöl’de 'Suriyelilere Ensar Olalım' Kampanyası
Bingöl’de 'Suriyelilere Ensar Olalım' Kampanyası

Bingöl’de 'Suriyelilere Ensar Olalım' Kampanyası

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Kızılay Bingöl Şubesi tarafından Suriyeli aileler için 'Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım' sloganıyla başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.

A+A-

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Kızılay Bingöl Şubesi tarafından Suriyeli aileler için  ‘Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım' sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde yardımlar toplanmaya başlandı.

Valilik 122 hattını arayan hayırseverler vatandaşların verdiği ikinci el eşyalar, Bingöl Belediyesi ekipleri tarafından alınarak, kentte yaşayan Suriyeli ailelere teslim ediliyor.

Kampanyaya destek çağrısını yineleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Suriyeli misafirlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek, “Savaş nedeniyle evini ve malını terk etmiş ve ülkemize sığınmış Suriye'li kardeşlerimize bir Ensar duygusu içerisinde yardım edelim. Muhacir'e Ensar olmak İslami ve insani bir sorumluluktur. Yardım kampanyamız insanlığımızın ve kardeşliğimizin en doğal gereğidir. Hemşehrilerimiz, evlerindeki fazla eşya, giyim ve gıda noktasında yardım etmelerini istiyoruz. Bu kampanyaya Bingöl'ün kadirşinaslığı ile destek olalım. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız, 122 hattını arayabilirler. Kampanyamız devam ediyor. Şimdiden hayır sahiplerine teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” diye konuştu. (İLKHA)

bingol_ensar1.jpg

bingol_ensar2.jpg

bingol_ensar3.jpg

bingol_ensar4.jpg

HABERE YORUM KAT