1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. BİNGÖL

  4. Bingöl’de Siyonist İsrail Katliamı Lanetlendi
Bingöl’de Siyonist İsrail Katliamı Lanetlendi

Bingöl’de Siyonist İsrail Katliamı Lanetlendi

İşgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Bingöl Bilgi ve Düşünce Derneği tarafından düzenlenen kitlesel basın açıklamasıyla lanetlendi.

A+A-

Bingöl’de, Bilgi ve Düşünce Derneği tarafından, cuma namazının ardından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını Dörtyol Saat Kulesi önünde protesto etti.

Kılınan cuma namazının ardından İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırılar, açılan pankartlar, taşınan dövizler ve atılan sloganlarla protesto edildi.

“Gazze Siyonist Katillere Mezar Olacak! Yaşasın Filistin İslami Direnişimiz”  ve Katil İsrail Filistin’den, Katil Esed Suriye’den, Katil Sisi Mısır’dan Defol’’ pankartlarının açıldığı eylemi Yusuf Boğatekin yönetti.

Eylemde “Hamas'a, Gazze'ye, Direnişe Bin Selam! Katil İsrail Ortadoğu'dan Defol ,  Yaşasın Filistin Direnişimiz! Hamasa Selam Direnişe Devam! ,Yaşasın Küresel İntifada,Müslüman Ordusu İsrail’in Kabusu, Bingöl’den Gazze’ye, Direnişe Bin selam!” şeklinde sloganlarla ve taşınan “Katiller Vahşette Yarışıyor, Siyonizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak, Gazze Seninleyiz” dövizleri ile İsrail protesto edilirken, Filistinliler selamlandı.

Ardından konu ile ilgili kısa bir konuşma yapan Bilgi ve Düşünce Derneği üyesi Hamdullah Dargın kısaca şunlara değindi: Dün gece alınan kararla beraber sahur vaktinde Siyonist İsrail’in 8000 kişilik küfür ordusuyla havadan, karadan ve denizden Gazze’ye yeni bir operasyon başlattı. Bu operasyonların İsrail’in ilk operasyonu olmadığı ve son da olmayacağını çok iyi biliyoruz. Kurulduğu günden bu yana Müslümanlara kan ve gözyaşından başka hiçbir şey vermeyen terör örgütü İsrail’in tarihte de peygamberlerini öldüren ve İslam’ın en azılı düşmanları olduklarını vurguladı. Ve Arap işbirlikçi yöneticilere de seslenen Dargın, onların yapılan bu zulme karşı sessiz ve tepkisiz kalmalarını da kınadı.

Daha sonra basın açıklaması metnini Bilgi ve Düşünce Derneği yönetim kurulu üyesi Bayram Tunç tarafından okundu.

Basın açıklaması metninin okunmasının ardından Bilgi ve Düşünce Derneği üyesi Nihat Korlaelçi tarafından yapılan dua ile eylem sona erdi. 

dsc_0113-002.jpg

dsc_0129-001.jpg

dsc_0182.jpg

dsc_0186.jpg

resim-017.jpg

resim-009.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

GAZZE DİRENİŞİNİ SELAMLIYOR, SİYONİST BARBARLIĞI LANETLİYORUZ! KAHROLSUN SİYONİST İSRAİL VE İŞBİRLİKÇİLERİ!

18.07.2014

Siyonist İsrail Ramazan ayının ilk günlerinden itibaren Gazze’ye saldırmaya, mazlum Filistin halkını katletmeye devam ediyor. Filistin’in, Gazze’nin yine kan ağladığı bir günde, katil Siyonist rejimi lanetlemek her türlü şirkten, tuğyandan, zulümden, haksızlıktan ve adaletsizlikten beri olduğumuzu tevhid, adalet ve özgürlük mücadelesi veren izzet sahibi Gazzeli, Suriyeli ve Mısırlı kardeşlerimize sahip çıktığımızı göstermek, ümmet olma diriliğini ortaya koymak adına burada bulunmaktayız.

Siyonist çete üç Yahudi işgalcinin ölümünü bahane ederek Hamas başta olmak üzere Filistinli direniş gruplarını, Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze halkını topluca cezalandırmaya ve yok etmeye çalışmaktadır. Filistin halkı, Siyonist teröre ve işgale karşı direnişi seçtiği, bu kararlılığından ödün vermediği ve böylece mazlum halklar için cesaret ve umudun simgesi haline geldiği için egemen güçler tarafından cezalandırılmaktadır. Yeryüzünün en büyük cezaevi haline getirilen bu mübarek beldenin izzetli halkı, Siyonist teröre teslim olmadığı için tüm dünyanın gözü önünde yıllardır yokluğa, işkencelere ve katliamlara maruz kalmaktadır.

İşgalci Siyonist çetenin Gazze’ye yönelik saldırılarında şimdiye kadar 260 kardeşimizin hayatını kaybettiği binlerce kardeşimizin de yaralandığı ve Siyonist rejimin saldırılarını genişleterek ölüm yağdırmaya devam ettiği Filistinli yetkililerce bildirilmektedir. Bu gece bizler sahura hazırlanırken Siyonist çete tarafından Gazzeye yönelik hava, deniz ve karadan 8000 kişilik küfür ordusu ile bir harekât başlattı.

Siyonist barbarlar bilinçli olarak çocukları ve bebekleri öldürüyor, Firavundan öğrendikleri bu vahşeti yıllardır Müslümanlara uyguluyorlar. Çünkü biliyorlar ki bu çocuklar büyüdüğünde Allah'ın izniyle her biri Siyonistlerin karşısına yiğit bir Hamas savaşçısı olarak, bir Şeyh Ahmet Yasin, bir Rantisi, bir Şikaki olarak çıkacaktır. Siyonist işgalcilerin tüm vahşi saldırılarına, bombardımanlarına rağmen Filistin halkı dün olduğu gibi bugün de muazzam bir direniş destanı yazıyor.  Bu izzetli duruş karşısında daha da kuduran Siyonist kafirler, bombalarla, katliamlarla vahşi bir soykırım peşindeler. Hitleri aratmayan yöntemlerle bir türlü sindiremedikleri Filistin halkını topyekûn imha etmeye çalışıyorlar. Ortada büyük bir soykırım girişimi, büyük bir insanlık suçu var. Siyonizm "uygar dünya" denilen emperyalist güçlerin de desteğini arkasına alarak, açlık, susuzluk ve ilaçsızlıkla yok edemediği yüz binlerce Filistinliyi, bombardımanlarla, katliamlarla yok etmeye çalışıyor.

BM-ABD-Siyonist rejim ortaklığı, arkasına işbirlikçi rejimleri de alarak insanlığın sessiz bakışları arasında Gazze'de tarihin en korkunç katliamlardan birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bu katliam girişimine müdahale etmesi gereken uluslar arası kuruluşlar söz konusu Filistin olunca her zamanki gibi derin bir sessizliğe gömülmekte; Siyonist teröre karşı meşru müdafaa hakkını kullanan Filistinli direniş gruplarını öne çıkararak “İsrail’in kendini savunma hakkı” gibi saçma ve manipülatif tezlerle Siyonist zulmü meşrulaştırmakta ve bu zulme ortak olmaktalar. Artık dünyaya, BM’ye, küresel güçlere seslenmiyoruz. Çünkü biliyoruz ki; taşlardan ve bedenlerinden başka silahları olmayan Filistinli kardeşlerimizi terörist, işgale karşı sürdürülen özgürlük mücadelesini ise terör eylemleri olarak yaftalayan emperyalist güçler Siyonistlerin bu zulümlerini değil kınamak, bilakis desteklemektedirler.

Bugün artık devletlerarası diplomasi çökmüştür. Halkların diplomasisine ihtiyaç hâsıl olmuştur. Zalimlere karşı buğz ve beddua etmenin ötesine geçip, siyasi sınırları aşarak kendi ümmet diplomasimizi ortaya koymalı, İslam coğrafyasını kan deryasına çeviren tiranların, zalimlerin eseri olan bu kaotik zeminden yeni bir coğrafya inşa etmeliyiz. Aksi takdirde bugün yaşadıklarımızın on misli ölüm, açlık, hicret ve sefaletle karşı karşıya geleceğiz. Müslümanlar olarak tarihten bugüne taşınan bu cinayetlerin verdiği mesajı iyi anlamalıyız. Zalimler kendi görevini gayet muntazam bir şekilde yerine getiriyor. Maalesef görevini yapmayan biz Müslümanlarız. Bu sebeple zalimin zulmünü bitirmesini beklemiyor, ondan merhamet dilenmiyoruz. Biliyoruz ki, bizim bizden başka kimsemiz yoktur. Ve yine biliyoruz ki, bu vahşet ancak Müslümanların yekvücut halinde karşı duruşlarıyla bitebilir. Ya bir araya gelmeyi öğreneceğiz ya da her gün, her hafta, her ay bir araya gelip kınamalar yapmakla yetineceğiz. Müslümanlar her türlü ayrılığı aşmadıkça, mücadelelerini bir namaz kılar gibi tek bir hedefte toplamadıkça ne zulüm biter ne de gözyaşı… Bundan ötürü, yaşananların manasını iyi kavrayanlar olarak, tepki, boykot ve de karşı faaliyetlerimizi daha sık, daha organizeli ve daha bir yaptırım gücüne sahip şekillere büründürmek zorundayız.

Bu vesileyle, burada toplanmış Bingöllü Müslümanlar olarak öncelikle kınama yapmaktan ziyade, Siyonist barbarlığı, onların aşağılık işbirlikçilerini ve de Müslümanları idare etmeye talip olup da Müslümanlara karşı duygusuz, bu cinayetlere sessiz ve Siyonistlere dost olan Müslüman ülkelerin yöneticilerini Allah'a şikâyet ediyoruz. Kudüs'ü haçlılardan alan Selahaddin Eyyubi'nin torunları olarak bugün de işgal altındaki Kudüs'ün tutsaklığına karşı Filistinli kardeşlerimizin haklı mücadelesini destekliyoruz. İnanıyoruz ki İslam ümmetinin yüz akı olan Hamas ve diğer Filistinli direniş gruplar, inşallah Gazze direnişini Siyonistlere boğdurmayacaktır. İsrail tarih sahnesinden silininceye kadar, İslam coğrafyasında mazlum halklara zulmeden despotlar devrilene kadar mücadelemiz devam edecektir.

Kahrolsun Siyonist İsrail, kahrolsun onların küresel ve yerli işbirlikçileri!

BİLGİ VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ

HABERE YORUM KAT