1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Bingazi'de Bir Araca Top Mermisi İsabet Etti: 2 Ölü
Bingazi'de Bir Araca Top Mermisi İsabet Etti: 2 Ölü

Bingazi'de Bir Araca Top Mermisi İsabet Etti: 2 Ölü

Libya'nın Bingazi kentinde emekli General Hafter yanlısı gruplar ile 17 Şubat Taburu arasında devam eden çatışmalarda bir araca top mermisi isabet etmesi sonucu iki kişi öldü, üç kişi yaralandı.

A+A-

Libya'nın Bingazi kentinde emekli General Halife Hafter yanlısı gruplar ile 17 Şubat Taburu arasında devam eden çatışmalarda bir araca top mermisi isabet etmesi sonucu iki kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, El-Havari bölgesinde arabalarına top mermisi isabet eden iki kişi yanarak öldü. Ağır yaralanan üç kişi Bingazi hastanesine kaldırıldı. 

Hafter yanlısı grupların 17 Şubat Taburu'na ait kışlayı hedef almasının ardından farklı yerlerden çok sayıda top mermisi atıldığı, Taburun saldırılara roket atışlarıyla cevap verdiği ifade edildi. Karşılıklı bombardımanın devam ettiği belirtildi.

Emekli General Halife Hafter, 14 Şubat 2014'te yaptığı açıklamada, askeri ve hayati öneme sahip noktaların ele geçirildiğini, Milli Genel Kongre'nin çalışmalarının durdurulduğunu açıklamıştı. Ancak dönemin Başbakanı Ali Zeydan, bunu "başarısız bir darbe girişimi" olarak nitelendirmişti. Olayın ardından Hafter hakkında gözaltı kararı çıkarılmış ancak bu karar uygulanmamıştı.

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT