1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bingazi Halkına Pankartlı Teşekkür
Bingazi Halkına Pankartlı Teşekkür

Bingazi Halkına Pankartlı Teşekkür

Libya'nın Bingazi Limanı'ndan aldığı yolcularla Marmaris Limanı'na giriş yapan “Osman Gazi-1” feribotunun yolcuları, taşıdıkları pankartlarla Bingazi halkına teşekkür ettiler.

24 Şubat 2011 Perşembe 11:53A+A-

Ulaştırma Bakanı ve Sağlık Bakanı tarafından karşılanan yolcular "Günlerdir şantiyelerde bekliyorduk. Kriz merkezi ve Türk Büyükelçiliği'nin yoğun girişimleri sonrasında güvenli bir şekilde Bingazi'deki limana ulaştık" dediler. 

Öte yandan yolcuların bir bölümünün İngilizce "Teşekkürler Bingazi Halkı" yazılı pankartlar taşıdıkları gözlendi. Teşekkür amaçlı pankart taşıyan yolcular, Bingazi halkının olayların başlamasının ardından bölgedeki şantiyelerde tahliyeyi bekleyen Türkiye vatandaşlarına karşı çok yakın ilgi ve alaka gösterdiğini anlatarak, "Bize karşı insani davranış sergileyen Bingazi halkının bu insancıl davranışını, Türk halkıyla paylaşacağımıza söz verdik. O yüzden bu pankartları taşıyoruz. Temennimiz tüm Libya halkının demokrasinin hakim olduğu bir ülkede yaşayacağı günleri görmek" dediler.

Marmaris Limanı'na gelen iki feribottaki yolculardan bin 780'i Marmaris'teki otellere yerleştirildi. Kalan yolcular ise limanda hazır bekleyen otobüslerle istedikleri kentlere gönderildi.

HABERE YORUM KAT