Binali Yıldırım Asgari Ücret ve FETÖ Soruşturması Mağdurları Hakkında Konuştu

20.09.2016 20:45
Binali Yıldırım Asgari Ücret ve FETÖ Soruşturması Mağdurları Hakkında Konuştu
Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretin 1300 liranın altına düşmeyeceğini açıkladı. FETÖ soruşturmasından mağdur olanlarla ilgili de açıklama yapan Yıldırım, mağduriyetlerin giderilmesi için birim oluşturduklarını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'daki 26. Dünya Posta Kongresi'nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Yıldırım, asgari ücretin 1300 liranın altına düşmeyeceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"26 Ocak'tan itibaren bin 300 lira net uygulanmaya başladı. Önümüzdeki ay vergi diliminin değişmesinden sonra bazı asgari ücretlilerin aldığı para bin 300 liranın altına düşebiliyor. Bunu önlemek için bir çalışma yaptı Maliye Bakanlığımız. Böylece yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun bin 300 liranın altında asgari ücret ödemesi olmayacak. Aradaki farkı Maliye Bakanlığı karşılamış olacak. Yani aynı ücreti yıl sonuna kadar almaya devam edecekler, vergiden dolayı kayıpları olmayacak.

HAKSIZLIK VARSA ESKİ HALİNE DÖNDÜRÜLECEK

Önemli olan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ örgütüyle ilişkili, iltisaklı olanların tespiti ve bunların yargının önüne çıkarılması çalışmaları OHAL kapsamında devam ediyor. Ancak bu sırada mağduriyete uğradığını, haksızlığa uğradığını söyleyen memurlar da var, vatandaşlar da var, iş aleminden var, bürokrasiden var, yargıdan var, ordudan var. Bütün bunların bir kez daha gözden geçirilmesi için, bakanlıklarımız, valiliklerimiz, merkezde ve taşrada bütün teşkilatlar bir birim oluşturdular. Bu birimlere müracaatlar yapılacak ve buradaki bütün müracaatlar tamamlandıktan sonra, tek tek tek üzerinden gidilerek kontrol edilecek. Hakikaten böyle bir mağduriyet söz konusu mu, değil mi? Bunlar ortaya çıktıktan sonra işlem yapılacak. Yapılan işlem nedir? Eğer bir haksızlık yapılmışsa eski haline döndürülecek, eğer değilse yapılmış olan uygulama geçerli sayılacak."

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim