1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Bin Laden Mağara Mağara Saklanmıyordu!”
“Bin Laden Mağara Mağara Saklanmıyordu!”

“Bin Laden Mağara Mağara Saklanmıyordu!”

Michael Scheuer, CNN'e yaptığı açıklamada, El Kaide'nin Usame bin Laden'in kurduğu günden bugüne daha da güçlendiğini söyledi. (VİDEO)

04 Mayıs 2011 Çarşamba 13:24A+A-

CIA ajanı ve Usame Bin Laden'i yakalama timi eski başkanı Michael Scheuer, Laden operasyonundan kısa bir süre önce aşağıdaki açıklamları yapmıştı.

Scheuer, Bin Laden'in mağara mağara saklanmadığını söylemiş ve O'nu kendi canından daha fazla seven mliyonlarca Müslüman olduğunu vurgulamıştı. 

Bin Laden'in büyük bir Müslüman kitlenin kahraman olarak gördüğünü söyleyen CIA ajanı, Bin Laden sayesinde Amerika'nın iki cephede de (Afganistan ve Irak) savaşı kaybettiğini, El Kaide'nin savaşı uzun tutarak ABD'yi ekonomik olarak yıprattığını ve pek çok cepheye askerleri sevk ederek ordusunun gücünü kırdığını vurguluyor.

Bu açıklamalar, Bin Laden'in öldürülmesinden kısa bir süre önce CNN'de yayınlanmıştı. İşte o açıklamalar:

"O saygıdeğer bir adam"

2004'e kadar Usame Bin Laden'i yakalamakla görevli CIA timinin başında bulunan Michael Scheuer, en büyük düşmanı olarak tanımladığı bin Laden'e olan hayranlığını da gizlemiyor.

Bin Laden ile ilgili yaptığı uzun çalışmalarını kitaplaştıran Scheuer, ABD televizyonlarında El Kaide ve Usame b. Laden konulu programlara sık sık uzman olarak katılıyor.

Scheuer, Bin Ladin için şunları söylüyor: "Bence o olağanüstü bir adamdır. Onların dünyasına  Müslümanların toplumuna bir bakarsanız son 50 yılda bizim tarihimizi Usame Bin Ladin kadar olumsuz şekilde değiştiren başka bir kişi yoktur. Bu beni bir düşman olsa bile oldukça sarsıyor ve etkiliyor. Onu tanımak ve saygı duymak açısından da böyle."

Scheuer şöyle devam ediyor: "Bu adam biz ister kabul edelim ister etmeyelim İslam tarihindeki kahramanlarla oldukça ortak özellik taşıyor, çok samimi, sade yaşantılı, politik sayılacak güzel bir Arapça konuşuyor, çatışmalarda 4 defa yaralanmış, oldukça fakir olan İslam dünyasında devasa bir serveti elinin tersiyle itmiş. 20 milyar doları olmasına rağmen bu servetten vazgeçmiş. Ve gitmiş 20 yıldır Afganistan'ın kirli sularını içerek yaşıyor. O kendisine saygı duyulması gereken bir kişidir. Saygı duymazsak yenemeyiz de."

HABERE YORUM KAT

2 Yorum