1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Biltaci'ye Yargıya Hakaretten Bir Yıl Hapis Cezası
Biltaci'ye Yargıya Hakaretten Bir Yıl Hapis Cezası

Biltaci'ye Yargıya Hakaretten Bir Yıl Hapis Cezası

Mısır kamuoyunda "İttihadiye olayları" olarak bilinen davada yargılanan HAP Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin, yargı mensuplarına hakaretten 1 yıl hapse mahkum edildiği bildirildi.

A+A-

Mısır kamuoyunda "İttihadiye olayları" olarak bilinen davada yargılanan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin, yargı mensuplarına hakaretten 1 yıl hapse mahkum edildiği bildirildi.

Askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile Biltaci'nin de aralarında bulunduğu 14 sanığın duruşması Kahire Ceza Mahkemesi'nde düzenlendi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, mahkeme İttihadiye olayları davası sanığı Biltaci'yi yargı makamına ve mensuplarına hakaretten 1 yıl hapse mahkum etti. Hakaret teşkil eden unsurlarla ilgili bilgi verilmedi.

Mahkeme, tanıkların dinlenmesine devam edilmesi için duruşmayı erteledi.

İttihadiye davasında sanıklar, cumhurbaşkanlığı sarayı önündeki gösterilerde Mursi karşıtı göstericileri öldürmek ve buna teşvik etmekle suçlanıyor. 

Kahire Ceza Mahkemesi geçen hafta da "resmi evrakta sahtecilik yapma" suçlamasıyla yargılanan Raye Partisi Başkanı Hazim Salah Ebu İsmail'e yargı mensuplarına hakaretten 1 yıl hapis cezası vermişti.

AA

HABERE YORUM KAT