1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Beyşehir'de Bıçaklı Kavga: Biri Suriyeli İki Kişi Hayatını Kaybetti!
Beyşehir'de Bıçaklı Kavga: Biri Suriyeli İki Kişi Hayatını Kaybetti!

Beyşehir'de Bıçaklı Kavga: Biri Suriyeli İki Kişi Hayatını Kaybetti!

Konya'nın Beyşehir ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada biri Suriyeli iki kişi yaşamını yitirdi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Konya'nın Beyşehir ilçesinde köpeğe tekme atıldığı için çıktığı iddia edilen bıçaklı kavgada, biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

İfadelere göre, 18 yaşındaki Mehmet B, Prof. Dr. Yılmaz Muslu Caddesi'nde Suriyeli gençlerin, yoldan geçen bir köpeği tekmelediğini iddia ederek tepki gösterdi.

Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan bıçaklı kavgada, Mehmet B. ile Suriyeli İbrahim, Abdullah Muhammed, Kasım ve Ahmet Ş. yaralandı. Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Mehmet B. ile Suriyeli İbrahim, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Suriyeli yaralılardan 2'si de Konya'ya sevk edildi.

beysehir_bicakli_kavga_.jpg

Hastane Önünde Taşkınlık

Olayın duyulmasının ardından acil servis önüne akın eden Mehmet B'nin yakınları ile polis arasında arbede çıktı. Kısa sürede sayıları artan kalabalık, Suriyelilerin bulunduğu hastaneye girmek isteyince polis gruba engel oldu. Kalabalık, Suriyelinin Konya'ya sevk edilmek istenmesine tepki gösterdi.

İlçe merkezinde Suriyeli ailelerin oturduğu evlerin camlarının kırıldığı haberleri üzerine Seydişehir ilçesinden takviye polis ekipleri, Konya'dan çevik kuvvet ile bir TOMA aracı da ilçeye gönderildi.

Hastaneye gelen Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ile Emniyet Müdürü Mevlüt Demir de yetkililerden bilgi aldı. Güvenlik önlemleri nedeniyle acil servise uzun süre giriş çıkış da yapılamadı.

Biber Gazlı Müdahale

Acil servis önünde polisin biber gazı ile müdahale ettiği kalabalığın öfkesi, ekiplerin ikna çabalarına rağmen dinmedi. Bunun üzerine tedavisi süren diğer Suriyeli yaralı, hastanenin arka kapısında çıkarılmak istendi.

Bunu öğrenen kalabalık, yaralının bulunduğu minibüse taşlarla saldırdı. Atılan taşlardan Suriyeli yaralının bulunduğu minibüs ile bazı polis araçları da zarar gördü. Polis ekipleri, biber gazı ile kalabalığa müdahale etti.

İlerleyen saatlerde kalabalığın dağılması üzerine gerginlik sona erdi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum