Beyoğlu'nda Siyonist İsrail Protestosu

10.07.2014 00:40
Beyoğlu'nda Siyonist İsrail Protestosu
Filistin Dayanışma Derneği üyesi bir grup, İsrail'in Gazze'ye saldırısını Beyoğlu'nda protesto etti.

Ellerindeki Filistin bayraklarıyla Galatasaray Lisesi önünde toplanan grup adına açıklama yapan dernek başkanı Muhammed Mişeniş, Kudüs ve Batı Şeria'nın diğer şehirlerinde insanların korkunç saldırılara maruz kaldığını, hedef gösterildiğini, zulme uğradığını ve katledildiğini söyledi.

Mişeniş, "Tıpkı sabah namazında şehit edilen Muhammed Ebu Hıdır'ın başına gelenler gibi. Muhammed'e önce benzin içirdiler ve sonra ateşe verdiler. Aslında bütün bunlar, bu gaspçı İsrailvarlığının kanlı ve terörist yüzünü ortaya koymaktadır" ifadelerini kullandı.

Gazze'nin direnişin adresi olduğunu vurgulayan Mişeniş, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Babalar kahramanlığın ve meydan okuyuşun sembolüdür. İşte onlar, hiç kimseyi ayırt etmeyen bir bombardımanla karşı karşıyadırlar. Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar bu saldırılara maruz kalmaktadırlar. Zalim bir ablukayla etrafları çevrilmiştir. Bizler bugün Kudüs, Gazze, Batı Şeria ve tüm Filistin halkımızı desteklediğimizi ve yanlarında yer aldığımızı ilan ediyoruz. Bizler bugün Filistin'deki halkımızın acılarını duyuyoruz. Bizler bugün, bu mazlum halka yardım edecek birilerini bulmak için sesimizi yükseltiyoruz." 

Gazze ablukasının hiçbir gerekçesi olamayacağını, bunun derhal son bulması gerektiğini kaydeden Mişeniş, konuşmasını, "Allah'ım, Gazze'yi ve etrafını sana havale ediyoruz. Allah'ım, sen onları koru, kuşkusuz sen koruyanların en iyisisindir" duasıyla bitirdi. 

Gruptakiler, İsrail aleyhine bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim