Beykoz’da Kız Öğrenciler Piknikte Buluştu

29.04.2012 10:31
Beykoz’da Kız Öğrenciler Piknikte Buluştu
Beykoz Özgür-Der Kız Öğrencileri Piknikte de Beraberliklerini Sürdürdüler.

Beykoz Özgür-Der kız öğrenci ders grubu, 28 Nisan cumartesi günü, Beykoz Korusu’nda piknik düzenlediler. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen piknik eğitici ve eğlenceli geçti.

Bir yıl boyunca hafta sonları, Beykoz Özgür-Der’de, Kevser Çakır’ın refakatinde; tefsir, Kur’an usulü ve öncü Müslüman şahsiyetler dersleri yapıldı. Piknikte ise, bu derslerin devamı niteliğinde olan, Popüler Kültür ve Araçları üzerinde konuşuldu. Son dönemde, gençlere yönelik olarak piyasaya sürülen popüler kitaplar, televizyon programları, moda kıyafetler ve sosyal medya konularının değinileri ve eleştirisi yapılarak; gençler üzerindeki etkileri tartışıldı. Özellikle, tüketim kültürünün dayattığı moda kavramına karşı, takınılması gereken tavırlar ile Müslümanların çizmesi gereken sınırlara dikkat çekildi. Popüler Kültür’e aldanmamak için almamız gereken önlemler ve sorumluklarımız ile birlikte toplumda örnek olmanın gereği üzerinde duruldu. Her konuda olduğu gibi bu konuda da Müslüman’ca duruş ve kimliğin önemine değinildi. Devamında da tebliğin lüzumuna temas edilerek, çevremize, arkadaşlarımıza ve yakınlarımıza yönelik tebliğ yapma gerekliliğinin altı çizildi.

Daha sonra çimlerin üzerine serilen örtülerin üstünde, birlikte hazırlanan yiyecekler yenildi. Yemeğin ardından bir süre top oynandı. Birlikte bir cemaat; arkadaş ve kardeş olmanın hazzı ile yeni bir çalışmada buluşmak üzere pikniğe son verildi.

Haber ve Fotoğraflar: Emine Nur Çakır 

beykoz_piknik-20120429-01.jpg

beykoz_piknik-20120429-02.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim