Beşşar Kadumi Esed’in Elinde Değilmiş!

08.03.2013 23:38
Beşşar Kadumi Esed’in Elinde Değilmiş!
Esed'le görüşen CHP heyetinden Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, gazeteci Beşar Kaddumi'nin de gündeme geldiğini, ancak hiçbir yerde pasaportu, kimliği ve kaydının bulunmadığını söyledi.

Beşşar Esed'le görüşen CHP heyetinden Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, gazeteci Beşar Kaddumi'nin de gündeme geldiğini, ancak hiçbir yerde pasaportu, kimliği ve kaydının bulunmadığını söyledi.

Hasan Akgöl başkanlığındaki CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın yer aldığı heyet, Beşşar Esed ile görüşmesinin ardından Yayladağı Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı.

Akgöl, sınır kapısı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, ziyaretin çok olumlu ve verimli geçtiğini söyledi.

Görüşmede sürecin nasıl sona ereceğini de konuştuklarını anlatan Akgöl, ''Bu süreçte en büyük etkinin Türkiye hükümetinde olduğunu, çünkü en uzun sınırın Türkiye ile olduğunu, bu sınır boylarında sürekli terörist geçişi olduğunu ifade ettiler. Eğer bu sınır boylarındaki terörist geçişleri engellenirse, Türk hükümeti muhalif güçlere desteği keserse bu süreç kendiliğinden bitecek, barışın hakim olacağını belirttiler'' diye konuştu.

Gazeteci Kaddumi'nin durumu

Görüşmede kayıp gazeteci Beşar Kaddumi'nin gündeme gelip gelmediğiyle ilgili soruyu Akgöl şöyle yanıtladı. 

''Gündeme geldi. Gazeteci Cüneyt'i aldığımızda da aynı şeyi söylemiştik. Beşar Kaddumi'nin büyük ihtimal ölü olduğu tahmin ediliyor. Çünkü hiçbir yerde pasaportu, kimliği ve kaydı yok. Dolayısıyla ona ait hiçbir iz yok. Yalnız buna rağmen Suriye hükümeti Kaddumi'ye ait en ufak bir iz bulunması ve yerinin başka biri tarafından tespit edilmesi durumunda ellerinden geleni yapıp sağ ise kendisini, ölü ise naaşını vermek konusunda söz verdiler. Kaddumi büyük ihtimal öldü diye düşünüyoruz.''

Diğer tutuklu gazetecilerin gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine Akgöl, şunları kaydetti:

''Evet geldi. Bizim taleplerimiz o konudaydı. Yalnız şunu söylediler, ellerinde böyle bir gazeteci olmadığını, bulunmadığını ifade ettiler. (AA)

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim