1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Beşşar Esed, Öldürmekten Zevk Alıyor
Beşşar Esed, Öldürmekten Zevk Alıyor

Beşşar Esed, Öldürmekten Zevk Alıyor

Despot Beşşar Esed yönetiminin muhaliflere karşı başlattığı katliam operasyonu hız kesmeden sürüyor.

A+A-

Dün de ülke genelinde düzenlenen katliam operasyonlarında 100’e yakın sivil hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı. Öte yandan Özgür Suriye Ordusu’nun Humus’taki füze bölgesini ele geçirdiği bildirildi

Suriye Genel Devrim Konseyi, güvenlik güçlerinin yönetim karşıtlarına düzenlediği operasyonlarda ölenlerin sayısının 100'e yükseldiğini duyurdu. Muhalif yapılanmalardan sorumlu konsey, ülke genelinde düzenlenen operasyonlarda çoğu Humus ve Lazkiye ve kentlerinde olmak üzere güvenlik güçlerince açılan ateşte 100 kişinin öldüğünü kaydetti.

Özgür Suriye Ordusu’nun Başarısı

Güvenlik güçlerinin Humus'un birçok bölgesine ağır silahlarla saldırdığını belirten konsey, Özgür Suriye Ordusu'nun Humus'ta nizami orduya ait bir füze bölgesini de tamamıyla ele geçirdiğini aktardı. Güvenlik güçlerinin İdlib'in Maret El Numan ve Lazkiye'nin Cebel Ekrad bölgelerinde ağır silahlarla saldırıya geçtiğini vurgulayan konsey, birçok kentte operasyonların devam ettiğini kaydetti.

14.100 Kişi Hayatını Kaybetti

Bu arada Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ülkede olayların başladığı günden bu yana 14 bin 100 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Yerel aktivistlerden Ebu Abdullah, Halep ve çevre bölgelerdeki halkın, ordunun düzenlediği baskınlardan güvenli bölgelere kaçtığını belirterek, Halep'in Hayam beldesi ve çevresindeki operasyonlarda yaralanan 150'den fazla kişinin yoğun ateş sebebiyle hastanelere götürülemediğini ifade etti. Son dönemlerde saldırıların birçok kentte yoğunlaştığını aktaran Abdullah, gelecek günlerde rejimin saldırıları daha da artıracağına dikkati çekti.

Yeni Akit 

HABERE YORUM KAT